Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Vēstules dzimtajai vietai
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
22. septembris, 2017

#Clock#
Sestdiena
23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai lietus jums sagādājis kādas neērtības?
Jā, traucē novākt ražu, tā iet bojā
Zemesceļi top grūtāk izbraucami
Nepatīk pārāk liels slapjums un dubļi
Mani sajūsmina lietus!
Vairāk ūdens, labāk veicas copē
Neko darīt, rudens
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Vēstules dzimtajai vietai
Latvijas lepnums 2017

Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
Lielajā talkā ne tikai kops apkārtni, bet arī stādīs kokus (1)
Pievienots: 2015. gada 21. aprīlis
Līdz Lielajai talkai atlikušas 4 dienas. Mūspuses novadu šīs akcijas koordinatori atzīst, ka iedzīvotāju aktivitāte apkārtnes sakopšanā pieaug ar katru gadu. Daudzas talkošanas vietas jau pieteiktas un tas tiek darīts joprojām.

Alojas novada Lielās talkas koordinators Rihards Būda stāsta, ka Alojā novada domes darbinieki, arī biedrību pārstāvji iecerējuši sakopt (izzāģēt krūmus, savākt atkritumus) vecā dzelzceļa teritoriju no Rīgas ielas 5 uz Limbažu pusi. Ierasti, ka iestāžu kolektīvi rosīsies ap savām iestādēm, piemēram, Alojas Ausekļa vidusskolas skolēni strādās skolas parkā un to darīs jau piektdien. Braslavieši sestdien kops Braslavas parku, bet Brīvzemnieku pagastā Puikules parkā vietējie remontēs bērnu rotaļlaukumu. Savu parku un ceļmalas no iepriekš zāģētajiem kokiem atbrīvos ungurpilieši. Darbīgi būs arī staicelieši - pilsētā gaidāma talkošana parkā un brīvdabas estrādē, tāpat strādās Staiceles pagasta apdzīvotajās vietās, piemēram, Vīķos un Rozēnos.

Lēdurgas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Liepa nosauc galvenās talkošanas vietas pagastā - Lēdurgas dendroparks un estrāde. Lielākoties iedzīvotāji kops pagasta centru. Piemēram, tā darīs motobiedrība Livonija un pensi­onāru biedrība Kamolītis. - Galvenais, lai talkas dienā būtu labi laikapstāk­ļi, - spriež J. Liepa.

Limbažu novadā pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Agrita Vītola norāda, ka jau pieteikts gana daudz vietu talkošanai ne tikai pilsētā, bet katrā novada pagastā. Arī šeit lielākoties gaidāmi apkār­tnes pucēšanas un atkritumu vākšanas darbi. Vietām tiks organizēta atkritumu vākšana gar autoceļu malām. Pālē pie daudzdzīvokļu mājām Kalmes, Atspulgi un Meldri iedzīvotāji kārtos iekšpagalmu un atjaunos bērnu rotaļlaukumu. Skultes pagastā piejūras pļavā pie Čorkām iecerēts sakārtot vietu (vākt atkritumus, kritušos kokus un zarus) vasaras deju festivālam Soļi smiltīs. Pēc darba solīta kopīga zupas baudīšana. Vidrižos gar gājēju celiņu Nr. 2 izlemts stādīt košumkrūmus un, protams, savākt atkritumus. Limbažos pagaidām zināmas 5 talkas vietas, no tām divās paredzēta koku stādīšana. Pie jaunās tranzītielas nodomāts stādīt liepiņas, bet Limbažu novada pašvaldības aģentūra ALDA aicina talkot Donaviņas kras­tos - savākt nozāģētos krūmus, atkritumus, gatavot atkritumu urnas un stādīt bērzus. Limbažu Tūrisma informācijas centra cilvēki apņēmušies sakopt pērn atklāto velotaku posmā Limbaži - Katvari. Tajā iecerēts uzstādīt arī norādes zīmes.

Salacgrīvas novada domes Informācijas nodaļas vadītāja Ilga Tiesnese stāsta, ka novadā, kā ik gadu, talkošanas darbus organizē ciemu vecākie, arī citi kuratori. Daudzviet gaidāma koku stādīšana. Tūjieši stādīs tūjas, Korģenē iedzīvotāji izdomājuši iestādīt kopējo ciemata egli, ko pēc tam varētu svētkos rotāt. Arī Svētciemā labiekārtos ciema parku un stādīs kokus. - Šogad mums doma vairāk stādīt un apzaļumot, nekā vākt atkritumus, - teic I. Tiesnese. Viņa cer, ka būs labs laiks un cilvēki - atsaucīgi.

Ikviens iedzīvotājs tiek aicināts iesaistīties talku vietās. Līdzi jāņem cimdi un atkarībā no darāmā specifikas arī kāds darbarīks. Līdz 23. aprīlim www.talkas.lv vēl var pieteikt savu talkošanas vietu.
Sagatavoja Līga LIEPIŅA

KOMENTĀRI (1)

votā 21.04.2015 21:26
dabas sakopšana ir ļoti laba lieta, bet katru gadu atkārtojas viens un tas pats - pieaugušie paņem līdzi mazus bērnu un mazais paņem lielo atkritumu maisu ,skraida ,iemet maisā pāris gružus un dodas to maisu izmest atkritumu kaudzē ,
beigās gandrīz sanāk ,ka tie plēves atkritumu maisi ir vairāk nekā savāktie atkritumi
Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys