Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Abonējiet Ausekli!
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
18. augusts, 2017

#Clock#
Pirmdiena
21. augusts
Janīna, Linda
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai gatavojat ievārījumus un konservējumus ziemai?
Protams, tas ir liels atspaids
Kādu burciņu pagatavoju
Nē, es tādus produktus nelietoju
Pērku veikalā
Nemāku
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
 
 
Nemitīgi jāinvestē attīstībā
Latvijas lauksaimniecību un līdz ar to pārtikas ražošanas nozari pēdējos gados piemeklē lielāki un mazāki satricinājumi. Uz to fona graudu pārstrādes uzņēmums "Dobeles dzirnavnieks" pārsteidz ar straujo attīstību un aizvien jauniem produktiem.

Ražotnes attīstībā pēdējos septiņos gados investēti gandrīz 60 miljoni eiro, modernizējot esošās dzirnavas, izbūvējot jaunu miltu glabātuvi, cieto kviešu dzirnavas, Latvijā pirmo lieljaudas īso makaronu, vēlāk arī spageti ražotni un visbeidzot pērn - graudaugu pārslu ražotni. Nesen pabeigta arī vairāku graudu tvertņu būvniecība, kas ļāvusi vairāk nekā par 50% palielināt uzglabāšanas jaudu, kas nu sasniedz 160 000 tonnu.

"Ražojot tikai miltus, attīstīties ļoti lielā mērogā neizdosies. Tas ir samērā vienkāršs produkts, kura lielo loģistikas izmaksu dēļ ir grūti konkurēt tirgū. Miltiem bija jārada papildus pievienotā vērtība," sortimenta paplašināšanu skaidro "Dobeles dzirnavnieka" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils. "Šī mūsu pašu ražotā izejviela - milti - ir makaronu jeb pastas pamatā. Līdz ar to pastas ražotnes būvniecība bija tikai loģisks solis. Līdzīgi bija arī ar pārslām. Un rezultāti rāda, ka šie lēmumi ir attaisnojušies."

Būvējot pārslu ražotni, uzņēmums jau sākotnēji orientējās uz eksportu, kas kopumā veido 60% no visa "Dobeles dzirnavnieka" apgrozījuma. Rādītāji mainās atkarībā no preču grupas. Piemēram, miltiem eksports veido 50%, bet spageti - pat 97-98%, īsās formas makaroniem - ap 70%. Produkcija ceļo uz gandrīz 70 pasaules valstīm, aptverot Eiropu, Āziju, Āfriku. Pēdējos gados īpašs uzsvars likts uz Skandināvijas valstīm, kur uzņēmumam, pateicoties augstajai kvalitātei un konkurētspējīgajām cenām, jau ir izdevies sevi pierādīt.

Uzņēmuma vadītājs arī uzsver - liels pluss investīciju apguvē iepriekšējā periodā bija ES fondu pieejamība, kuru izmantojot, īstenoti vairāki no augstākminētajiem investīciju projektiem. Viņš uzskata, ka uzņēmumam ES finansējums ir ļoti laba iespēja attīstīties, jo vēlāk palielina tā konkurētspēju. Ierobežotais laiks, kamēr fondi ir pieejami, arī ir papildu motivācija un neļauj kavēties ar idejas realizāciju. 

Pieaugot graudu pārstrādes apjomiem un uzsākot jaunu produktu ražošanu, palielinājies arī pārstrādāto graudu apjoms - sešu gadu laikā tas ir dubultojies, un šobrīd Dobelē gadā pārstrādā jau 200 000 tonnu graudu. "Paralēli ražošanas apjomu palielināšanai strādājām arī ar graudu piegādātājiem - lauksaimniekiem. Tā kā pārslu ražošanai nepieciešams ievērojams auzu apjoms, izveidojām īpašu auzu audzēšanas programmu, kurā uz abpusēji izdevīgiem noteikumiem aicinām iesaistīties zemniekus. Rosinām lauksaimniekus pievērsties arī bioloģiskajai graudu audzēšanai," norāda K. Amsils. Viņš uzsver - laba sadarbība ar zemniekiem ir viens no uzņēmuma veiksmīgas attīstības balstiem, tāpēc nepārtraukti notiek darbs pie sadarbības uzlabošanas. Piemēram, veiktas investīcijas graudu pieņemšanas jaudas palielināšanā, lai padarītu to efektīvāku un vasarā, kad zemniekiem ir dārga katra minūte, labības pieņemšana notiktu maksimāli ātri. Pērn "Dobeles dzirnavnieks" atklāja graudu pieņemšanas punktu Gulbenē, šogad tāds būs arī Aucē. "Pārdomāta ideja, profesionāla komanda, kas to realizē, un sadarbība ar mūsu lauksaimniekiem - tie ir galvenie uzņēmuma attīstības stūrakmeņi," uzsver K. Amsils.

Indra Cehanoviča

Galerija
 
 
Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys