Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Abonējiet Ausekli!
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
18. augusts, 2017

#Clock#
Pirmdiena
21. augusts
Janīna, Linda
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai gatavojat ievārījumus un konservējumus ziemai?
Protams, tas ir liels atspaids
Kādu burciņu pagatavoju
Nē, es tādus produktus nelietoju
Pērku veikalā
Nemāku
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
 
 
Uz Krievijas pusi vairs neskatās
2014. gadā Krievijas noteiktais aizliegums tās teritorijā ievest pārtikas produktus no Eiropas Savienības dalībvalstīm smagi skāra arī Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumus, jo dažiem lielākais produkcijas noieta tirgus bija kaimiņvalsts. Tomēr ir arī uzņēmumi, kas Krievijas noteikto aizliegumu tik skarbi neizjuta un turpina attīstīties. To apliecina uzņēmēju pieredzes stāsti.

Uzņēmuma "Līcis 93" Kolkas cehs darbu pēc kārtējās sezonas atsāka pērn augusta vidū, nodarbinot 212 darbinieku. No tiem 147 ir Dundagas novada iedzīvotāji, 65 brauc no kaimiņu novadiem. Laikā, kad viens no lielākajiem produkcijas noieta tirgiem uzņēmumam bija Krievijā, Ģipkas cehā vien strādāja ap 200, bet Kolkā 400 un vairāk darbinieku. Tāpēc ceha vadītāja Regīna Rūmniece neslēpj gandarījumu, ka uzņēmuma īpašniekiem izdevās ražotni Kolkā saglābt, jo tas ir viens no lielākajiem darba devējiem tai pusē. Šogad Kolkas cehs sezonu beigs 30. jūnijā, pēc tam cehā būs remonts, bet darbiniekiem - atvaļinājums, lai jau augustā atsāktos ražošana. "Šoreiz esam nostrādājuši bez nevienas dīkstāves dienas un strādniekiem nebija jākļūst par bezdarbniekiem," R. Rūmniece apmierināti saka.

Viņa neslēpj, ka ražošanu paplašināt nav paredzēts. "Esam nodrošināti ar izejvielu, ražošanas un tehniskajiem materiāliem un realizāciju. Strādājam arī pie jauniem sortimenta veidiem. Cītīgi rēķinot un sabalansējot izdevumus ar ieņēmumiem, tikai tagad nedaudz esam pārkāpuši kritiskajam punktam. Ceru, ka nākamā sezona būs daudz veiksmīgāka, lai gan ir zināmas bažas par jauno nodokļu reformu un to, kā tā ietekmēs mūsu darbu," ceha vadītāja vēl piebilst. Par Krievijas tirgu tagad uzņēmumā domājot vismazāk, jo ar esošajiem pasūtījumiem tā tik tiekot galā. SIA "Līcis 93" produkcija ir iecienīta Amerikas Savienotajās Valstīs, Japānā, Kanādā, Francijā un citviet. Ieguvuši tiesības produkciju eksportēt uz Ķīnu. Arī Latvijas tirgū pieprasījums pēc tās ir stabils. 

"Protams, bija pierasts pie Krievijas tirgus, un sākumā radās grūtības pārorientēties, bet tagad ir jau strādāts un pierasts pie Rietumvalstu prasībām un tās vairs grūtības nesagādā," par pārorientēšanos saka R. Rūmniece.

Savukārt SIA "Kaltenes zivis" valdes locekle Vivita Kudiņa (attēlā) atklāj, ka viņas vadītajam uzņēmumam ar Krieviju sadarbība nemaz nav izveidojusies, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc kaimiņvalsts tirgus aizvēršanu Latvijas zivsaimnieku produkcijai Rojas novadā neizjuta. Kaltenē saražoto produkciju veiksmīgi realizējot Latvijā un citās valstīs. Lai sagatavotu vajadzīgo produkcijas apjomu, uzņēmumā strādā 32 darbinieki, visi vietējie. "Uz vietas nestāvam, attīstāmies un paplašinām ražošanu," teic V. Kudiņa.

Pircēju pieprasītākie produkti esot cepta siļķe sinepju mērcē, zivju tītenīši, zivju salāti ar ananāsiem un valriekstiem, kā arī salāti ar kūpinātu skumbriju. "Visus produktus gatavojam uz vietas - apcepam zivis, gatavojam marinādes, mērces. Cenšamies, lai tie būtu pietuvināti mājas virtuvei," panākumu recepti atklāj V. Kudiņa. Pēdējie jauninājumi produkcijas klāstā ir trīs veidu kalmāru salāti, arī kalmāru kotletes. Uzņēmums "Kaltenes zivis" uzsācis jaunu projektu sadarbībā ar kādu norvēģu zvejniecības un tirdzniecības uzņēmumu. Drīzumā būs gatavs jaunais marķējums, lai Kaltenē ražoto produkciju tirgotu Norvēģijā. Latvijā sniedz arī lašu filēšanas pakalpojumus norvēģu uzņēmumiem, vēl "Kaltenes zivis" attīsta kādu labu papildu biznesiņu - izbraukuma tirdzniecību pasākumos, piedāvājot ātrās uzkodas un ēdināšanu.

Aiga Naudiņa

Galerija
 
 
Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys