Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Abonējiet Ausekli!
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
18. augusts, 2017

#Clock#
Pirmdiena
21. augusts
Janīna, Linda
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai gatavojat ievārījumus un konservējumus ziemai?
Protams, tas ir liels atspaids
Kādu burciņu pagatavoju
Nē, es tādus produktus nelietoju
Pērku veikalā
Nemāku
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
 
 
Mūspuses ūdenstilpēs papildina zušu krājumus
Maija otrajā nedēļā vairākās Latvijas, tostarp bijušā Limbažu rajona, ūdenstilpēs ielaida stikla zušu mazuļus. Tas darīts ne tik daudz makšķernieku priekam, bet, lai saglabātu un pavairotu šīs sugas populāciju valsts ūdenstilpēs.

Uz Limbažu Lielezeru 25 400 zutēnu atvizināja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR pārstāvji Jānis Bajinskis un Jānis Aizups. Viņi todien mazuļus piegādāja arī Salacā (15 000), Svētupē (4000) un Vitrupē (nepilni 4000). Savukārt viņu kolēģi paralēli aizveda 4000 zutēnu arī uz Pēterupi Bīriņos. Tie bija izkārtoti putuplasta kastēs (katrā vidēji 3200 mazuļu) ar pievienotu skābekļa tableti katrā. Laižamais apjoms katrā ūdenstilpē izrēķināts pēc formulas, ka uz 1 ha jābūt 100 gabaliem. Tos rekomendē laist upēs un ezeros, kam ceļā uz jūru nav HES veida šķēršļu.

Vairākus centimetrus garās, kustīgās čūskiņas ir dažus gadus vecas. BIOR pārstāvji J. Aizups un J. Bajinskis skaidroja, ka zutēniem, lai iedzīvotos, vēsais ūdens tieši nāks par labu. Tāpat to izdzīvošanas procents būs diezgan augsts, jo tie ir ļoti aktīvi un, tikko ielaisti, jau meklē dūņas, kur slēpties. Tieši tādēļ Limbažu novada pašvaldības aģentūras ALDA direktors Jānis Remess kopā ar dēlu Jāni Miku tos laida tuvāk ezera krastiem. 

Ziemeļvidzemes ūdenstilpēs maija sākumā ielaida apmēram pusmiljonu zutēnu, visvairāk Burtnieku ezerā - 400 000. Kopumā uz Latviju no Lielbritānijas, kur ienākuši no Sargasu jūras (zuši nārsto tikai tajā) un nozvejoti, atvests aptuveni 1,05 miljoni zušu mazuļu. Par tiem samaksāts 231 000 eiro, ko pilnībā sedz Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds. Šī krājuma papildināšana mūsu valstī tiek veikta saskaņā ar Latvijas Nacionālo zušu krājumu pārvaldības un Zivju resursu mākslīgās atražošanas plānu 2017.-2020. gadam. ES pieņemtā regula paredz, ka visām dalībvalstīm jāiesaistās zušu krājuma atjaunošanā. BIOR Zivju resursu pētniecības departamenta Iekšējo ūdeņu nodaļas vadītājs Jānis Birzaks skaidro, ka zušu krājuma atjaunošana paredzēta divu gadu ciklā - šogad aptverta Vidzeme un Zemgale, bet nākamgad tos laidīšot arī Daugavā un Kurzemē.

Pirms četriem gadiem mūspuses ūdenstilpēs jau ielaida mazos zutēnus. Makšķernieki teic, ka tie jau izauguši smuki, pat 50 un 60 cm gari. Starp citu, zutis šogad izvēlēts par Latvijas dabas simbolu - Gada dzīvnieku 2017. Pagaidām zušus nav iespējams pavairot mākslīgi, tādēļ mazās čūskiņas zvejo ar speciāliem tīkliem Lielbritānijas piekrastes ūdeņos. J. Birzaks lēš, ka varētu paiet daži desmiti gadu, līdz jaunie zuši no Sargasu jūras paši sāks nākt atpakaļ uz Baltijas jūru, arī Latvijas ūdeņiem. Pagaidām dabīgais zušu atražojums Baltijas jūras centrālajā daļā esot ļoti mazs. Sarunbiedrs norāda, ka šobrīd zušu populācijas atjaunošanā bīstams ir Dānijas šaurums, kur notiek aktīva to zveja. Tādējādi Latvijā pasargātus zušus, tiem dodoties nārstot, var pārtvert un noķert šauruma zvejnieki.

J. Birzaks priecājas, ka tagad institūta pētnieki un viņu palīgi, veicot monitoringu Latvijas ūdenstilpēs, arvien biežāk mana arī zušus. BIOR aicina makšķerniekus talkā - aizpildīt speciāli sagatavotu nelielu anketu, lai izvērtētu zušu esamību arī mūspuses ūdenstilpēs un to, kā copmaņiem izdodas tos noķert. BIOR Iekšējo ūdeņu nodaļas vadītājs teic - makšķerniekiem nav pamata bažīties, ka tamdēļ iestāsies kādi papildu aizliegumi attiecībā uz šo dzīvnieku ķeršanu. Par anketām var interesēties PA ALDA.

2017. gada 19. maijā 

Galerija
 
 
Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys