Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Abonējiet Ausekli!
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
23. augusts, 2017

#Clock#
Ceturtdiena
24. augusts
Bērtulis, Boļeslavs
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai gatavojat ievārījumus un konservējumus ziemai?
Protams, tas ir liels atspaids
Kādu burciņu pagatavoju
Nē, es tādus produktus nelietoju
Pērku veikalā
Nemāku
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
Pārdomas pēc metāloperas «Kurbads» Limbažos (1)
Laikā, kad visu kopējā uzmanība vairāk pievērsta pagājušajām vēlēšanām, jūtu nepieciešamību padalīties savos iespaidos par citu pasākumu, kas norisinājās Limbažos, Lielezera amfiteātrī - par metāloperu Kurbads.

Pats piederu pie paaudzes, kas smago roku (metālu) apguva, klausoties Led Zeppelin, Deep Purple, Nazareth ierakstus. Ar gandarījumu konstatēju, ka pasākumā bija visai daudz manas paaudzes smagā metāla cienītāju, kuri prot novērtēt arī Skyforger (latviešu valodā - Debesu kalējs) sniegumu. Skatītāju nozīmīgāko daļu veidoja dažāda vecuma patiesie smagā metāla cienītāji no visas Latvijas (sastapu atbraucējus gan no dzimtās Alūksnes, gan Kurzemes un Latgales), kas Limbažos ieradās uz savas kulta grupas koncertu. Viņu starpā bija arī abi mani dēli, kas apmeklējuši šī žanra koncertus un festivālus ne tikai Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, bet arī Vācijā un Nīderlandē, tādēļ viņu vērtējumā (kas šeit savīsies ar manu personīgo vērtējumu) būtu vērts ieklausīties.

Sacīšu uzreiz un tieši - šis grandiozais (teikts bez ironijas) pasākums, bija īsti svētki visiem Skyforger faniem, visiem folkroka un smagā metāla cienītājiem, visiem, kuri prot novērtēt mākslu tās dažādu veidu sintēzē. Atgādināšu, ka Skyforger albums Kurbads iznāca jau 2010. gadā un uzreiz ieguva atsaucību. Domāju, ka līdz šim tieši šāda izcila lieluzdveduma šim izcilajam darbam pietrūka. Tādēļ jau rakstu vēstuli, lai pateiktu vislielāko paldies visiem, kas strādāja pie šī uzveduma tapšanas. Jūtams, ka ieguldīts tiešām daudz darba un tas darīts aizrautīgi, ar entuziasmu un prasmi. Tādēļ rezultāts ir iznācis labs. Patiešām labs.

Pasākuma centrā, protams, bija grupa Skyforger, tās izpildītā mūzika un vārdi, kas aizskāra kādu dziļāku latviskuma slāni klausītājā. Kurbads mūsu tautas folklorā, manuprāt, ieņem īpašu, atšķirīgu vietu (kaut vai tāpēc, ka varoņa vērienīgā cīņa pret ļaunumu nenoslēdzas ar tradicionāli laimīgajām beigām). Par pašu grupu un tās mūziku nav daudz ko piebilst - tā noteikti ir labākā folkroka grupa Latvijā un, ļoti iespējams, arī Latvijā labākā smagā roka grupa vispār, kas sevi apliecinājusi arī ārpus robežām (starp citu, dziedot latviešu valodā).

Koncerta laikā nestāvēju īpaši tuvu skatuvei, tāpēc nemācēšu detalizēti aprakstīt lomu atveidotāju, dejotāju un citu uzvedumā redzamo izpildītāju sniegumu, kostīmu mākslinieku un grimētāju paveikto, taču pēc tā, ko redzēju no sava attāluma un uz ekrāna, varu izteikt tikai vislabāko vērtējumu (noteikti jāuzteic arī horeogrāfu darbs).

Īpaši iespaidīga uzveduma daļa ar savu atraktīvo uguns šovu bija Velnukāvējs. Bet man patika arī Noburtais mežs (ar interesanto scenogrāfiju), Akmens sargs (ar iespaidīgo video) un citas daļas.

Trijos stāvos izkārtotā skatuve - izcili veiksmīgs, tieši šim uzvedumam piemērots risinājums.

Scenogrāfija - trīs plusi!

Gaismas - arī trīs plusi!

Par skaņu arī var teikt tikai atzinīgus vārdus.

Protams, protams, lielā atzinība visa šī pasākuma veidošanā jāizsaka režisorei Ingai Tropai. Teicams darbs!

Pats Limbažu Lielezera amfiteātris - izcili piemērota vieta tādam pasākumam. Arī laiks šajā dienā bija kā pasūtīts - skaidrs, mierīgs, kaut pavēss, tomēr ne salts.

Nezinu, kurš ir idejas autors pašai domai par šāda uzveduma tapšanu Limbažos. Bet, manuprāt, tā bija izcila doma, jo vairāk tāpēc, ka tika atbalstīta un veiksmīgi arī īstenota. 

Par kopējām pasākuma izmaksām neņemos spriest (noteikti jau iespaidīgas!). Domāju, ka atradīsies arī tādi, kuri spriedelēs par nelietderīgi izmantotiem līdzekļiem u.tml., bet patiesība ir tāda, ka pasākums BIJA IZDEVIES. Limbaži bija nonākuši Latvijas smagās mūzikas cienītāju uzmanības centrā un tie ilgi atcerēsies šo vienreizējo pasākumu. Atcerēsies ar pozitīvām emocijām. Tādēļ arī es pievienojos tai pateicībai, kas tika izteikta pasākuma sponsorētājiem - vispirms jau Limbažu novada domei un Valsts kultūrkapitāla fondam.

Ņemot vērā to, ka viss uzvedums tika ļoti profesionāli nofilmēts, pasākuma nozīme būs arī paliekoša. Vēsturiska. Paaudzēm nododama.

Paldies Limbažu novada domei par Limbažu pilsētas un novada iedzīvotājiem dāvināto iespēju apmeklēt pasākumu ar būtisku atlaidi (tikai par 5 eiro). Arī es un mana ģimene izmantojām šo iespēju (jāteic, ka nopietni domātu, vai izdot 20 eiro par ieeju). Sliktāk bija tas, ka iespēju izmantoja arī viens otrs tāds limbažnieks (limbažniece), kuram pat nebija īsta priekšstata, kas ir grupa Skyforger un kāds ir tās izpildītās mūzikas stils. Pēc nosaukuma nosprieduši, ka būs redzams jauks pasakas iestudējums par ķēves dēlu, viņi ar vai bez maziem bērniem bija atbraukuši baudīt atpūtu sestdienas vakarā. Pārcietuši iesildošās grupas priekšnesumu, viņi pameta Kurbada izrādi jau tās sākumā. Par laimi, šādu cilvēku nebija pārāk daudz. Kas attiecās uz bērniem, tad vecākiem, kuri izšķīrās uz šādu vēlu pasākumu paņemt līdzi savus mazuļus, vajadzēja noteikti padomāt par troksni slāpējošām austiņām viņu komforta labad.

Gribu pateikt labus vārdus par tradicionālo šādas mūzikas koncertu publiku (viņu var pazīt!), kas (parasti) ir kulturāli ļaudis, ciena cits citu, māksliniekus, pasākuma organizatorus un apkalpojošo personālu; alu lieto, bet zina mēru. Savu enerģiju viņi izlādē, koncerta laikā kustoties mūzikas ritmā un uzgavilējot māksliniekiem. Arī tie pasākuma apmeklētāji, kas nepiederēja šī tipa publikai, šajā reizē prata uzvesties pienācīgi un, iespējams, pēc šī koncerta arī vairāk draudzēsies ar attiecīgās mūzikas žanru. Visā koncerta gaidīšanas un pavadīšanas laikā man tikai vienreiz gadījās novērot mediķu iesaistīšanos (un arī tad nevarēju saprast, vai vainīga bija lieka alus glāze, vai padzīvojušam cilvēkam vienkārši kļuvis slikti).

Lepojos būt limbažnieks.

Tomēr bija nedaudz žēl tās konservatīvās publikas, kas nosēdēja vai stīvi nostāvēja visu koncerta laiku, neļaujot ķermenim atbrīvoties un kustēties mūzikas ritmā.

Gribu uzteikt arī citu saistītā personāla dalībnieku darbu - piemēram, automašīnu novietošana (kad vēl Limbažos to būs tik daudz?!) bija labi organizēta.
Diemžēl noslēgumā jārunā arī par negatīvo.

Pats nepatīkamākais, bez šaubām, bija pasākuma pārbīde laikā pusstundu uz priekšu, atkāpjoties no iepriekš noteiktā laika (iesildītāji - 20.00, Kurbads - 22.00), kas bija redzams uz afišām un ieejas biļetēm, bija izziņots arī laikrakstos. Par izmaiņām brīdinājumu nebija. Bija skaidrs, ka pārbīde laikā veikta tādēļ, lai, sākoties izrādei, būtu jau pietiekami tumšs (to prasīja gaismas un uguns efekti). Es pat piekritīšu, ka, vērtējot pēc saules norietēšanas, sākt 22.30. bija pareizāk nekā 22.00. BET!!! Vai tad nevarēja precīzi paredzēt tumsas iestāšanos 3. jūnijā? Atvainojos, bet saules norietēšanas laiks šajā datumā ir izlasāms katrā noplēšamajā kalendārā (nerunāju par internetu). Varēja iepriekš salīdzināt tumsas iestāšanās gaitu attiecībā pret saules norietēšanu un PRECĪZI paredzēt pietiekamas tumsas iestāšanos.

Varu galvot, ka tad, ja Kurbada sākums būtu izsludināts 22.30, nevienam par to būtisku iebildumu nebūtu (tumsas nosacījumu visi saprastu) un cilvēki laikus plānotu savu rīcību - izbrauktu un ierastos vēlāk, vēlāk, varbūt uzvilktu nedaudz siltāku džemperi, iespējams, atturētos no bērnu līdzņemšanas vēlajā pasākumā. Reālajā gadījumā nebija neviena, kas priecātos par sākuma pārcelšanu, toties neapmierinātību ar to izteica daudzi. Protams, koncertā gūtās pozitīvās emocijas beigās izgaisināja laika pārbīdes izraisītās nepatīkamās emocijas. Bet kāpēc vajadzēja tādas pieļaut? Atklāti sakot, mani ļoti izbrīnīja tas, ka citādi tik rūpīgi gatavotam pasākumam sākuma laiks noteikts tik pavirši.

Par tualetēm pasākumā varētu teikt - bija daudz. Tomēr nebija pietiekami, ņemot vērā tiešām lielo pieplūdumu un šādiem pasākumiem tradicionāli lielo alus patēriņu (kas alu ir lietojis, tas zina par ko ir runa). Tuvojoties pasākuma sākumam, tualešu virzienā stiepās tādas rindas, kas pārspēja padomju laikā redzētās.

Situācija radikāli uzlabojās tikai tad, kad vīri izveidoja "zaļo tualeti" pie glābjoša krūmāja teritorijas augstākajā (austrumu) daļā. Rindā uz būdiņām palika galvenokārt dāmas un visu cerības uz labvēlīgu lietu nokārtošanu būtiski pieauga. Šajā gadījumā es pat negribu teikt neko nosodošu, jo daba reāli piesārņota netika, bet cilvēki guva atvieglojumu spiedīgajā situācijā.

Dēls, kurš bijis nopietnos mūzikas festivālos, stāstīja, ka tajos ļoti būtisks problēmas risinājums, tiek panākts, uzstādot īpašas, tikai vīriešiem paredzētas liela izmēra tualetes ar vairākiem pisuāriem (bez sēdpodiem). Tās radikāli uzlabo vispārējo situāciju (līdzīgi kā aprakstītā zaļā tualete), jo rindās uz sēdpoda mājiņām tad paliek tikai sievietes un tie vīrieši, kuriem vajadzība ir smagāka.

Arī ēšanas un dzeršanas pakalpojumu sniedzēju skaits varēja būt lielāks, jo rindas pie esošajiem stendiem iestiepās nopietnā garumā. Laikam jau apmeklētāju skaits tika lēsts pārāk pieticīgi.

Šajā vēstulē bija lasāmas parasta pasākuma apmeklētāja pārdomas. Un vēlreiz - paldies visiem, kas to pelnījuši un aprakstītā pasākuma sakarā tādu ir daudz.

Ar cieņu - Guntis Brakšs

Limbažos
2017. gada 5. jūnijā

KOMENTĀRI (1)

TTT 05.07.2017 07:01
Pēc šitā pasākuma Lielezera zilais karogs jānomaina uz dzelteno :))
Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys