Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Abonējiet Ausekli!
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
23. augusts, 2017

#Clock#
Ceturtdiena
24. augusts
Bērtulis, Boļeslavs
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai gatavojat ievārījumus un konservējumus ziemai?
Protams, tas ir liels atspaids
Kādu burciņu pagatavoju
Nē, es tādus produktus nelietoju
Pērku veikalā
Nemāku
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
 
 
Valsts simtgadē biedrība «Kamolītis» gatavo dāvanu savai mīļajai Lēdurgai
Lēdurgā pensionāru, politiski represēto un invalīdu biedrība Kamolītis īsteno projektu Zaļā veselības upe - veltījums Latvijas simtgadei. Patiesībā tas ir turpinājums reiz jau paveiktajiem projektiem, kuros biedrība Lēdurgā izveidojusi un labiekārto savu parku. Pagastā to mīļi dēvē par Kamolīša parciņu.

Kamolīša parks atrodas ciemata centrā starp Aģes upīti un Lēdurgas evaņģēliski luterisko baznīcu. - Tā ir vieta, kur ciema ļaudis var atpūsties ne tikai fiziski, bet arī garīgi. Šo īpašo auru parkam piešķir dievnama tuvums, upes rāmais tecējums, staltās baltegles un klusums, kas valda dabā. Tā ir harmoniska vide, kas aizvien rosina domāt, ko vēl varētu labu paveikt Lēdurgā, - pašveidoto parku raksturo biedrības aktīvisti. Parka kopējā teritorija ir 2,2 ha, ko Kamolītis nomā ar īpašnieku - Krimuldas novada domes, Lēdurgas evaņģēliski luteriskās draudzes un Agneses Rehtšprehe­res - atsaucību un atbalstu. 

Patlaban no parka platības izkopta tikai daļa, kas kopējā ainavā iekļaujas kā skaista saliņa dendroloģisko stādījumu, pļavu un palieņu malā. Kamolīša valdes priekšsēdētāja Olga Juhneviča, runājot par dāvanu Lēdurgai valsts simtgadē, stāsta, ka pa pārējo nomāto platību, kas ir nesakopta, grūti pārvietoties pat gados jaunajiem, kur nu vēl vecāka gadagājuma ļaudīm (kā vairumam biedrībā). Turklāt parka apkārtne neizskatās pievilcīga. Tā biedrībā nolemts ķerties pie jauna projekta un lūgt Ingu Ķerzumu uzņemties tā vadību.

Projekts paredz vispirms sagatavot tehnisko dokumentāciju un saņemt Krimuldas novada domes būvvaldes akceptu iecerei. I. Ķerzuma skaidro, ka turpinot parka labiekārtošanu, veicams apjomīgs darbs. Sadarbībā ar Lēdurgas dendroparku jāizkopj dendroloģiskie stādījumi, kas atrodas Kamolīša parka teritorijā, jāizvāc bojātie koki un jāizveido meža taka. Mulčētā taka, ņemot vērā vietvārda Lēdurga lībisko izcelsmi (urga - upe), projektā nosaukta par Veselības upi. Tā vīsies cauri dendroloģiskajiem stādījumiem un pastaigā dos iespēju izbaudīt skujkoku dziedniecisko aromātu. Pa taku varēs arī pārvietoties invalīdu ratiņos.

Dendroloģiskie stādījumi Aģes upītes pusē ir palieņu zemē, kas ir aizaugusi, ciņaina un grūti izpļaujama. Zemākajā, slīkšņainākajā daļā, kas nav izmantojama kā pastaigu vieta, paredzēts izrakt dīķi, kas savāktu lieko ūdeni. Zeme ap dīķi jāizlīdzina. Arī tur paredzēts zālājs un grantēti celiņi. Tā šī vieta kļūtu sakopta un pieejama, izceltos upes gleznainie krasti, atklātos skats uz baznīckalniņu un vēsturisko doktorāta ēku. Īpaši labi ainava izskatītos saulrieta stundās. Pie pastaigu takām labiekārtotajā teritorijā būs arī soliņi, kur atpūsties.

Saskaņā ar Kamolīša parka labiekārtošanas plānu un ainavu arhitekta ieteikumiem teritoriju plānots papildināt ar jauniem koku un košumkrūmu stādījumiem. Biedrības Kamolītis ļaudis, sagaidot valsts simtgadi, iecerējuši jau šoruden rīkot labdarības akciju, kas notiks talkas veidā. Tajā viņi aicinās ikvienu lēdurdzieti iestādīt savu koku vai krūmu kā veltījumu Lēdurgai un Latvijai.

Stāstot par projektu, I. Ķerzuma piebilda, ka cer uz iedzīvotāju sapratni, ja parka labiekārtošana viņiem sagādās kādas neērtības, jo darbi notiks Lēdurgas ciemata centrā. Tāpat pa reizei Kamolīša ļaudīm būs vajadzīgas izpalīdzīgas rokas, jo ne visi darbi aktīvajiem senioriem ir par spēkam. Jau rakstījām, ka maija nogalē izkopt brikšņus viņiem talkā nāca Nacionālo bruņoto spēku karavīri.

Projektu biedrība Kamolītis īsteno ar Lauku atbalsta dienesta un vietējās rīcības grupas Brasla attbalstu. Projekta plānotās attiecināmās izmaksas ir 19 708,51 eiro. No tām 90% jeb 17 737,66 eiro finansē Eiropas Savienības fondi. Pārējos 10% jeb 1970,85 eiro līdzfinansē Krimuldas novada pašvaldība. Kamolīša parka labiekārtošanas projekta īstenošana sākās jau pērn novembrī. Projektā paredzētos darbus plānots pabeigt līdz nākamā gada 30. augustam.

Aija SEDLIŅA

2017. gada 13. jūnijā 

Galerija
 
 
Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys