Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Abonējiet Ausekli!
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
23. augusts, 2017

#Clock#
Ceturtdiena
24. augusts
Bērtulis, Boļeslavs
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai gatavojat ievārījumus un konservējumus ziemai?
Protams, tas ir liels atspaids
Kādu burciņu pagatavoju
Nē, es tādus produktus nelietoju
Pērku veikalā
Nemāku
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
Sarunas ar latviešiem zem Bavārijas debesīm
Iespēja saņemt Kultūrkapitāla fonda atbalstu mani pagājušās nedēļas nogalē aizveda uz Vāciju, konkrēti Minheni Bavārijā. Mērķis bija satikties ar novadniekiem, kuri šobrīd sevi atraduši svešumā. Protams, viņi reizumis brauc uz Latviju, visbiežāk Jāņos, tā ka satikties varēja arī te.

Tomēr, šķiet, ka sarunām viņu šībrīža mītnes vietā zem Bavārijas debesīm ir citāda noskaņa nekā būtu dzimtenē. Te viņi steigtu veikt darbus, kas darāmi tikai Latvijā, apmeklēt savus mīļos, ko redz skaipā, vai arī baudīt to, kas nu katram svešumā pietrūkst, - Latvijas rupjmaizi, omes ceptās kotletes u.tml. Lai arī Minhenes latvieši daudz strādā, tomēr sarunas ar viņiem ir rimtas. Ar vīna vai vāciešu iecienītā dzēriena alus glāzi rokā, sēžot kaut kur ielmalas krodziņā un vērojot garāmgājējus. Latviešu cilvēks ir strādīgs, un tagad to zina arī vācieši. Manas sarunbiedres (ne visas), kuru saknes ir Ainažos, Salacgrīvā, Limbažos, Vācijā vai nu sākušas dzīvi, kopjot vecus, slimus cilvēkus un mājas, vai arī dara to joprojām. Kaut visas ir ar augstāko izglītību, beigušas maģistrantūras, roku darba nevairās. Zināmā mērā pat uzskata to par priekšrocību, jo var menedžēt savu dzīvi. Viņas prot diktēt savus nosacījumus - par algu, par darba laiku. Tiesa, arī viņām pašām ir jāievēro Vācijā noliktās robežas - kad, lai netraucētu kaimiņus, drīkst zāli pļaut un veļu mazgāt, ka it viss iespējamais un neiespējamais ir jāapdrošina u.tml. Mājās, kurās mūsu novadnieces strādā, viņas novērtē. Uztic viņām, sākot no durvju atslēgas līdz saviem dzīvesstāstiem.

Katrai ir savs iemesls, kāpēc viņas izvēlējušās dzīvot svešumā. Visbiežāk - darba iespējas par adekvātu algu. Manis satiktās tur meklē arī saikni ar saviem tautiešiem, gādā tautastērpu un dzied korī, labprāt atsaucas aicinājumam satikties un papļāpāt latviešu valodā. Esot prom no Latvijas, šie cilvēki ir un paliek latvieši. - Šobrīd es varbūt pat esmu latviskāka nekā jebkad agrāk. Varbūt tālab, ka galva brīvāka un iespējams visādas gudras domas izdomāt. Par Raini, par tautasdziesmām, par Ziedoņa pasaules skatījumu vai Plūdoņa «Saulaino tāli», - pārbraucot mājās, saņemu šādu e-vēstulīti no Vācijā palikušās sarunbiedres, kura visdrīzāk vairs Latvijā neatgriezīsies. Skumīgi? Jā. Bet, kā teicis jau pieminētais Rainis, - katrs pats ir savas laimes kalējs. Kāpēc par labāko vietu šai savas laimes kalšanai mūsu novadnieki izvēlējušies tālumu un kādas saknes viņus joprojām tur Latvijā, varēsiet lasīt šovasar Auseklī.

Regīna TAMANE

2017. gada 14. jūnijā 

Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys