Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Abonējiet Ausekli!
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
18. augusts, 2017

#Clock#
Pirmdiena
21. augusts
Janīna, Linda
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai gatavojat ievārījumus un konservējumus ziemai?
Protams, tas ir liels atspaids
Kādu burciņu pagatavoju
Nē, es tādus produktus nelietoju
Pērku veikalā
Nemāku
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
 
 
Gaumes dažādas, bet tradīcijas paliek
Savu ikdienu bez medijiem - preses, TV, radio, interneta - vairs nespējam iedomāties, bet katras paaudzes pārstāvji tos lieto pavisam atšķirīgi.

Limbažu novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Ilze Millere par sevi joko: "Esmu interneta atkarīgā, kaut gan kādreiz domāju, ka ar mani tā nekad nenotiks. Taču tagad no rīta līdz vakaram dzīvoju sociālajos tīklos "Facebook" un "Instagram", mazāk "Twitter". Tas man ir vajadzīgs darbam, lai sekotu līdzi jaunumiem, arī pati ievietoju ziņas par notikumiem Limbažu novadā, tūrisma aktualitātes. Prieks, ka cilvēkus tas interesē, un labās ziņas uzreiz tiek apskatītas un ieteiktas citiem. Pirmais, kas visus piesaista, ir fotogrāfijas vai īsi video sižeti." Ilze pati lasa arī drukāto presi, galvenokārt vietējo laikrakstu "Auseklis". "Tā mums ir ģimenes tradīcija, ko savulaik aizsāka mani vecvecāki. Ome joprojām pieskata, lai avīze būtu abonēta. Viņa arī pirmā visu izlasa, sākot ar līdzjūtībām, ziņām, policijas hroniku, pēc tam pārējo un iesaka arī mums, ko noteikti vajag izlasīt."

Ilzes mamma, Limbažu 3. vidusskolas vēstures un politikas skolotāja Ieva Leimane nosmej, ka viņām ar omi reizumis sanāk cīniņš, kura pirmā dabūs "Ausekli". Agrāk ģimenē abonēti arī lielie laikraksti, bet pamazām no tiem atteikušies. "Tomēr joprojām pasūtu savu vārdamāsu - "Ievu"," teic skolotāja. "Mamma mums ir žurnālu fane, pērk gandrīz visus, un tad tos izlasa arī ome. Toties man jādomā, kur tos papīru kalnus pēc tam likt," it kā papukojas Ilze. Ome Valija Vanaga, kurai rit jau 87. gads, atzīst, ka visu mūžu bijusi liela lasītāja. Tikai agrāk nebijis vaļas, tagad laika pietiek, taču acis jāsaudzē. "Skatos arī televīzijas ziņas. Jāzina taču, kas pasaulē notiek. Tikai nekas labs jau tas nav." Ilze piebilst, ka viņa Latvijas un pasaules jaunumiem lielākoties seko līdzi sociālajā vietnē "Facebook", savukārt Ieva ieradusi meklēt ziņas no pirmavotiem. "Arī saviem skolēniem iesaku, ka ar pārpublicējumiem jābūt uzmanīgiem. Sarunās ar audzēkņiem noprotu, kurš kaut ko lasa, skatās raidījumus. Pat ja sekmes nav izcilas, viņiem ir plašāks redzesloks." Skolotāja pati ziņas gūst no dažādiem TV kanāliem, arī Krievijas, lai salīdzinātu. "Tāpat lasu aģentūras ­"Reuters" ziņas angļu valodā, jo tas man liekas uzticams avots." Arī Ilze piekrīt, ka ir interesanti pavērot, kā strādā atšķirīgas ziņu aģentūras. "Mē­dzu salīdzināt, kā pasauli satraucošos notikumus skaidro, piemēram, ziņu kanāls CNN un kā Krievijas kanāli," viņa saka. Abas atzīst, ka arī ziņas ir ģimenes tradīcija. Kādreiz opim "Panorāmas" laiks bijis svēta lieta, tad visa uzmanība tikusi veltīta tikai televizoram.

Ģimenes jaunākā dāma, Ilzes meita Kate, kura tikko beigusi 7. klasi Limbažu novada ģimnāzijā, pagaidām tik aizrautīgi ziņām līdzi neseko un arī vietējo avīzi regulāri nelasa. "Dažreiz paskatos "Rīta panorāmu", jo vecāki to parasti ieslēdz. Tāpat "Ausekli" mēdzu tikai pašķirstīt, vairāk lasu "Ilustrēto Junioriem"," par savu mediju patēriņu saka Kate. Toties viņa ir dedzīga interneta lietotāja. Meitene nosauc visus populārākos sociālos tīklus, arī "YouTube" un "Snapchat", ko lieto. "Sekoju arī dažādiem blogeriem un jūtuberiem, tāpat internetā skatos mūzikas failus, filmas - lielākoties angļu valodā," viņa turpina. Vienojošs ar pārējiem ir tas, ka arī Kate ir liela grāmatu lasītāja, taču muzikālā gaume gan paaudzēm atšķiras. Ome klausās "Latvijas Radio 2", Ieva vairāk iecienījusi "Radio Skonto", bet Ilze un Kate izvēlas "Radio Tev".

Pārrunājot savus mediju lietošanas ieradumus, četrotne pati ir pārsteigta, cik tomēr atšķirīgi tie ir. "Bet laika gaitā jau viss mainās," ģimene nosmejas.

Laila Paegle

Galerija
 
 
Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys