Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Abonējiet Ausekli!
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
18. augusts, 2017

#Clock#
Pirmdiena
21. augusts
Janīna, Linda
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai gatavojat ievārījumus un konservējumus ziemai?
Protams, tas ir liels atspaids
Kādu burciņu pagatavoju
Nē, es tādus produktus nelietoju
Pērku veikalā
Nemāku
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
 
 
Uzfilmēto samontēt var dažādi
Pirms desmit gadiem Madonas Valsts ģimnāzija, Lahtes ģimnāzija no Igaunijas un Vidzemes televīzija piedalījās projektā par mediju klašu attīstību.

Igauņiem tolaik bija mācību priekšmets - mediji, skolā bija video studija, tāpēc madonieši vairākkārt viesojās Lahtes ģimnāzijā. "Pārņēmām igauņu pieredzi un Madonas Valsts ģimnāzijā izveidojām mediju pulciņu. Projektā ieguvām videokameru, datorus un pro­grammatūru, kas ļauj apstrādāt materiālu," komentē skolas direktore Vanda Maderniece.

Pulciņa nodarbības Madonas Valsts ģimnāzijā sākotnēji vadīja Vidzemes televīzijas operators Kārlis Kumsārs, pēdējos divus gadus - Lauris Krievs. "Šī ir joma, kur ar pildspalvu un burtnīcu neko daudz nepaveiksi," atzīst Lauris. "Uzsākot darbu, manā rīcībā bija septiņus gadus veca videokamera, statīvs un divi datori. 20 skolēniem, ar kuriem kopā ik nedēļu pavadām 80 minūtes, tas nav nekas liels." 

Pateicoties projektiem, šogad Madonā izveidota multimediju studija. Tā apgādāta ar nelielu, taču mūsdienīgu multimediju tehniskā aprīkojuma komplektu. "Madonas Valsts ģimnāzija ir mūsu sadarbības partneris, vairāki ģimnāzisti studijā padziļina prasmes video un foto jomā," piebilst Lauris.

Vaicāts par paveikto mediju pulciņā, skolotājs skaidro, ka pagājušajā mācību gadā jaunieši gatavoja tematiskus sižetus "Balto matu stāsti". Notika intervijas ar vecāka gadagājuma cilvēkiem, uzfilmēto lika apskatei internetā.

Ģimnāzijas 11. klases audzēknis Aleksandrs Ezeriņš mediju pulciņu apmeklē no proģimnāzijas laika. Viņš stāsta: "Projektā "Balto matu stāsti" biju otrais operators. Piedalījos intervijās, palīdzēju likt gaismas un filmēt. Esmu ieguvis zināšanas un kontaktus ar citiem. Ja filmēšanai nepieciešami palīgi, zinu, kam jautāt, kurš palīdzēs."

Aleksandra klasesbiedrs Jānis Miška atklāj, kas ir viņa aizraušanās: "Nedaudz filmēju, taču vairāk mani interesē datorprogrammas. Neviens diži mācījis nav, pats esmu apguvis pamatus, skatoties internetā."

"Apzinos, ka uzfilmēto var samontēt dažādi," aizdomājas Aleksandrs. "No tā, ko izgriez un ko atstāj, kur sāc un kur beidz, var izveidot atšķirīgus sižetus. Svarīgs ir mērķis, ko vēlies panākt. Ja centies darboties dokumentāli, tas jādara objektīvi. Skatītājs nav muļķis, viņš pēta avotus - skatās uz plašāku bildi, jo katram stāstam ir sava iekš­puse."

Jāuzsver, ka Madonas Valsts ģimnāzijā ir ne tikai mediju pulciņš, otro gadu jaunieši iepazīst mācību priekšmetu "komunikācija un mediji", ko palīdzēja veidot Vidzemes Augstskolas spēki. To, sākot ar 10. klasi, apgūst visi humanitārās programmas audzēkņi, izvēlas arī daži no vispārizglītojošās programmas. "Šogad darbojāmies praktiski," par paveikto stāsta L. Krievs. "Vienpadsmitie strādāja ar sociālajiem eksperimentiem. Bija aptauja par Madonas pilsētas skolēniem - vai viņi ir iedomīgi. Meitenes pievērsās vardarbības tēmai. Kopumā nevaru lielīties, ka viss ir izdevies. Pulciņš un mediju programma ir attīstības posmā." 

Kādi tomēr ir paveiktā augļi? Ģimnāzijas absolventi Arnolds Barinskis, Valters Novožilovs, Reinis un Matīss Spailes savu dzīvi jau saistījuši ar kino jomu. Viņi beiguši studijas Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā, arī citās ārzemju skolās un Latvijā sevi apliecinājuši ar pirmajām filmām. "Mani uzrunā Vides filmu studijas darbs - tur produktam saturiski un vizuāli ir augsta kvalitāte," vērtē A. Ezeriņš. "Skatoties filmas, iedziļinos, kā informācija ir iegūta, kā apstrādāta un prezentēta. Arī es pēc skolas vēlos studēt šo jomu. "Youtube" jau tagad var likt visu, ko paveic. Svarīgi, lai tavs darbs uzrunā un kādam nenodara pāri."

Inese Elsiņa

Galerija
 
 
Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys