Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Abonējiet Ausekli!
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
18. augusts, 2017

#Clock#
Pirmdiena
21. augusts
Janīna, Linda
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai gatavojat ievārījumus un konservējumus ziemai?
Protams, tas ir liels atspaids
Kādu burciņu pagatavoju
Nē, es tādus produktus nelietoju
Pērku veikalā
Nemāku
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
Jāsāk ar pašiem mazākajiem
Pirms diviem gadiem, reaģējot uz akūtu nepieciešamību uzlabot mediju kvalitāti un patērētāju izpratni par kvalitatīvām ziņām, Baltijas valstu žurnālisti Tallinā nodibināja Baltijas Mediju izcilības centru. Tā izpilddirektore Rita Ruduša norāda, ka situācija mainās ļoti strauji - ja pirms gada terminu "viltus ziņa" lietoja retais, pašlaik šis fenomens ir izaudzis, pārņēmis mediju telpu, un grūti prognozēt, kā tas attīstīsies.

Pazīstamākā Baltijas Mediju izcilības centra kampaņa ir "Iegūglē, pirms cepies", tā veltīta sociālo tīklu lietotāju izglītošanai. Sociālie tīkli ir platforma, kurā viltus ziņas atradušas sev auglīgu augsni, un bieži vien auditorija, žurnālistus ieskaitot, tām notic. "Pirmā viltus ziņa bija par Donu, kurš startēs pašvaldību vēlēšanās. Minūti garā video beigās ir izskaidrots, ka tā nav patiesība, aicinot šādu informāciju vispirms pārbaudīt. Kad šo publicēja delfi.lv, pirmie komentāri bija par to, kādēļ mūziķi lien politikā. Cilvēki nebija tikuši tālāk par virsrakstu!" skaidro R. Ruduša. Tas bijis tikai viens no pierādījumiem, ka darbs pie sabiedrības izglītošanas medijpratībā ir īstais virziens, kurā lūkoties.

Izveidotais centrs primāri apkalpo žurnālistus, taču strādāt atrauti no auditorijas nav jēgpilni. R. Ruduša skaidro, ka žurnālisti strādā saviem lasītājiem, klausītājiem un skatītājiem, tādēļ svarīgi, lai patērētāji saprot, kas ir kvalitatīva žurnālistika un kas tāda nav. Izpratne par medijpratību veicināta arī īpašos kursos skolotājiem, piemēram analizēts kāds Latvijā izdots žurnāls, nosakot, cik lielu tā satura daļu var dēvēt par žurnālistiku. "Mediju patērētājs ikdienas steigā nemaz nepiedomā, cik daudz ir slēptās jeb pasīvās reklāmas, kas izskatās pēc žurnālistikas produkta, bet tāds nav." Skolotāji bijuši paškritiski un atzinuši, ka zinājuši maz.

Grūti izvērtēt, cik lielu ietekmi uz sabiedrību atstāj medijpratībai veltītā kampaņa sociālajos tīklos. Izmērāmie lielumi ir gūtā publicitāte un atgriezeniskā saikne komentāru sadaļā. Nozares speciāliste neslēpj, ka rezultātu vieglāk redzēt, strādājot ar nelielām mērķa grupām, piemēram, projektā "Pilna doma" skolēniem mācīti žurnālistikas pamati, rosinot veidot mediju projektus par savā kopienā svarīgiem jautājumiem. Šī projekta pamatideju plānots uzturēt arī turpmāk.

Par Baltijas Mediju izcilības centra un Latvijas Radio sadarbībā tapušo medijpratības raidījumu "Tīri fakti" interesi izrādījuši igauņi. Šo un līdzīgus projektus veido profesionāla žurnālistu komanda, balstoties uz aktuālām problēmām. "Nākamais ir Saeimas vēlēšanu gads, domāju, ka aktivitātes būs vērstas uz to, lai cilvēkiem palīdzētu "nenoslīkt" informācijā," uzsver R. Ruduša.

Centrs nākotnē plāno strādāt arī ar sākumskolas vecuma bērniem. To nozīmību uzsver viens no centra atbalstītājiem - Ziemeļvalstu Ministru padome. Bērniem un jauniešiem bieži trūkst spēju patstāvīgi un kritiski analizēt mediju un citu informatīvo kanālu vēstījumus. "Tas nozīmē, ka jābūt zinošiem pedagogiem, kam šie aspekti nav sveši un kas apzinās, cik svarīgas ir kritiskās domāšanas prasmes drošas, atvērtas un demokrātiskas sabiedrības veidošanā," atklāj Ziemeļu Ministru padomes pārstāve Ieva Hermansone. Viņa norāda, ka sadarbībā ar medijpratības speciālistiem Lietuvā izstrādāti metodiskie līdzekļi skolotājiem un jau rīkotas dažādas mācības, iepazīstinot ar medijpratību kā vispārējās izglītības neatņemamu sastāvdaļu. Bet rudens pusē paredzēti semināri topošajiem un esošajiem pedagogiem reģionālajās augstskolās Daugavpilī, Rēzeknē un citviet.

Paula Kārkluvalka

Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys