Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena, Lienīte
2022. gada 18.augusts
06.I
Kas Amerikā konkurē ar vietējiem automašīnu ražotājiem? 5 labākie ārvalstu auto ASV

Kas Amerikā konkurē ar vietējiem automašīnu ražotājiem? 5 labākie ārvalstu auto ASV

Pandēmija neatkāpjas un joprojām krietni ietekmē autoindustriju – kaut vai, piemēram, ar pusvadītāju materiālu deficītu. Tomēr pircēji jau atguvušies no pagājušā gada šoka un atgriezušies tirgū un izstāžu zālēs – vismaz Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Dati par 2021. gada trīs ceturkšņiem liecina, ka pārdošanas apjoms lielākajai daļai populāro modeļu ir palielinājies.

Trīs vislabāk pārdotie auto modeļi tradicionāli ir no “Ford”, “RAM” un “Chevrolet” vietējās klasikas. Bet kādas ārzemju automašīnas amerikāņu autotirgotājiem atņem viņu vietējos klientus? Šeit aplūkotas piecas 2021. gadā iecienītākās automašīnas, kas nav ražotas ASV.

“Toyota RAV4”

Populārākā ārzemju automašīna ASV un vislabāk pārdotais nepikapa auto kopumā. Pirmajos deviņos mēnešos pārdots 313 000 šo mašīnu. Salīdzinājumam: ASV autotirgus līderis “Ford” pārdeva 535 000 F sērijas pikapu. Bez tā “RAV4” sev reitingā priekšā palaida vien “RAM Pickup” un “Chevrolet Siverado” – “japānis” ieņem ceturto vietu kopējā sarakstā. 

Pārdošanas apjomi pieauguši par 4%, salīdzinot ar līdzīgu periodu 2020. gadā. Visapkārt vieni vienīgi četrinieki... Sakritība? Jā.

“Honda CR-V”

290 000 automašīnu! Šis ir viens no modeļiem, uz ko “Honda” vienmēr var paļauties. Pieaugums par 22%. Ne tik sen šī autoģimene tika papildināta ar hibrīda versiju, bet nu jau tiek veidota jauna paaudze. Tirdzniecībā kādam no tās vajadzētu nonākt šogad, jo tas jau pamanīts testos Vācijā. Slepeni uzņemtos kadros redzams, ka radiatora restei izmantots moderns dizains, atjaunināti priekšējie un aizmugurējie lukturi, bet riteņi būs melni.

Jaunuma un pašreizējās paaudzes auto (ar standarta aprīkojumu) cenai īpaši nevajadzētu atšķirties. Iegādājoties automašīnu, pārbaudiet tās vēsturi pēc virsbūves numura mājaslapā carVertical, lai pārliecinātos, ka jūsu automašīna nav cietusi piegādes laikā.

“Toyota Camry”

Šis vidējā lieluma sedans noslēdz ASV autotirgus bestselleru TOP3 un ir vispopulārākais pasažieru auto. Pārdoti 257 000 šādu automašīnu, pārdošanas pieaugums – par ceturtdaļu. Pietiekami, lai uzvarētu teju visus, izņemot dažus pikapus un sporta apvidus auto (SUV).

2021. gadā “Camry” netika nopietni atjaunināta, tomēr ārpusē parādījās jaunas krāsas, tāpat atsvaidzināta aizmugure, bet iekšpusē parādījās skārienjutīga planšete.

“Nissan Rogue”

Jaunais variants izrādījās daudz labāks nekā tā priekšgājējs – pircēji jaunumu novērtēja un nopirka par 40% vairāk, kopumā 235 000 auto. Kompaktais SUV ieguvis modernizētu elektroniku salonā un pievilcīgāku izskatu – nedaudz atgādina pikapu, un tas ASV tirgū ir prātīgs režotāju gājiens!

“Toyota Corolla”

Pārdots 218 000 “Corolla” eksemplāru, un pieaugums pret 2020. gada apjomiem bija 31%. Mūžam populārajiem sedaniem un šī automobiļa hečbekiem joprojām ir uzticamu un pieejamu transportlīdzekļu reputācija. 2021. gada versijai piemīt stils, ir labs aprīkojuma un drošības sistēmu komplekts, savukārt degvielas patēriņš – efektīvs.

Kopumā ASV labāk pārdoto ārzemju automobiļu TOP5 pieder Japānas ražotājiem. Sakritība? Diez vai.

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 7

Ieraudzīju – nobildēju