Madara, Genoveva
2022. gada 09.augusts
12.X
Komanda, kas piedāvā oriģinālus apģērbus bērniem un pieaugušajiem

Komanda, kas piedāvā oriģinālus apģērbus bērniem un pieaugušajiem

Viss notiek, pateicoties drosmei, veiksmīgām sakritībām un saliedētai komandai, un to var teikt arī par limbažnieces Maldas Rozentāles vadīto ģimenes uzņēmumu SIA Grimex. Viens no jaunākajiem tā projektiem ir oriģināla dizaina bērnu apģērbu un krūšautiņu jeb priekšautiņu ražošana un interneta veikals babydream.club. To Malda veido kopā ar vēl vienu limbažnieci, šuvēju, zīmola Creative Mood Latvija radītāju Lindu Niperi. Jāteic, ka SIA Grimex darbības virzieni ir vairāki, bet pašreiz ar lielu iedvesmu un apņēmību top pat vairāki interneta veikali, katrs ar savu stāstu. Paviesojos pie uzņēmīgās limbažnieces, lai uzzinātu, kas jau paveikts un kādi sapņi vēl iecerēti.

Lai arī SIA Grimex darbība tagad galvenokārt redzama interneta vidē, tas apdzīvo veselu ēku Limbažos, Mehanizācijas ielā. To pirms vairākiem gadiem veiksmīgi izdevies iegādāties izsolē. Tiesa, tolaik Malda kopā ar vīru Gunti plašo ēku bija iecerējuši pavisam citiem mērķiem. Ēka ir liela, tās apsaimniekošana prasa ne mazums pūļu, taču tas ļauj telpas izmantot dažādām vajadzībām un nākotnes iecerēm. Sākotnēji uzņēmums nodarbojās ar vairumtirdzniecību, transporta nomu un tā saucamo darbinieku nomu būvniecības jomā (pārsvarā darbam Zviedrijā), bija iecere ēkā iekārtot dienesta viesnīcu darbiniekiem. Uzņēmuma darbību krietni sabremzēja Covid-19 pandēmija, tomēr tagad Malda pat priecājas, ka daļa no vērienīgajiem plāniem tika apturēti uzreiz. – Ieguldot līdzekļus, varējām iedzīvoties pamatīgos zaudējumos un, kas zina, kā būtu tagad, – lēš sarunbiedre.

Dīkstāves laikā nācās domāt radoši un meklēt jaunus attīstības veidus. Šūšana un mākslinieciska darbošanās Maldai tuva bijusi vienmēr, kaut arī ieguvusi tūrisma pakalpojumu komercdarbinieka profesiju. – Tagad visu apgūstu, darot un eksperimentējot, – enerģiski stāsta Malda. Tā radās ideja par it kā vienkāršu, bet vienlaikus unikālu aksesuāru mazuļiem no trīs mēnešu vecuma līdz apmēram pusotram gadam – krūšautiņu, ko piestiprina nevis ap bērna kaklu, bet pie apģērba ar spiedpogām. Dizainu izdevās arī patentēt Eiropas Savienībā. Šī izrādījās viena no lietām, par kuru var teikt, ka viss labākais ir vienkāršs!

Bērni – galvenie iedvesmotāji un bosi

Stāstot par vienkāršo, taču oriģinālo krūšautiņu radīšanu, Malda atklāj, ka kovidlaiks sakrita ar trešā bērniņa Tomasa ienākšanu ģimenē. – Visas mazu bērnu mammas noteikti zina, ka zobiņu šķilšanās laikā un kamēr tiek apgūtas ēšanas prasmes, saglabāt tīru apģērbu ir īsts izaicinājums, – smejas sarunbiedre. Tālab parasti tiek izmantoti priekšautiņi. Turklāt mūsdienās pieejami visdažādākie – sasienami, ar lipekļiem, dažādu materiālu, formu un krāsu… Taču bieži vien tie paliek neizmantoti, jo grūti aplikt ap kaklu, tie berž, ir neērti un rezultātā neapmierināts ir gan bērns, gan mamma vai tētis. Malda spriedusi – kāpēc nevarētu būt tādi, ko pielikt tieši pie apģērba ātri un vienkārši? Domāts darīts! Uzšuvusi pirmos paraugus ar spiedpogām un secinājusi, ka risinājums labs, bet varētu palūgt to izdarīt vēl kvalitatīvāk kādam šuvējam. Uzrunājusi Lindu Niperi, zinot, ka viņas šūtie bērnu apģērbi vienmēr ir skaisti un ērti, turklāt, viņas jaunākā meita ir vecumā, kad tas ir aktuāli. Arī Linda apliecina: – Sapratāmies no pusvārda un bez domāšanas biju gatava sadarboties! Tiesa, Malda ilgi šaubījusies, vai kas tāds būs vajadzīgs vēl citiem. Tirgū piedāvājums jau ir tik plašs, mērķauditorija – šaura. Tomēr, pateicoties bērniem, kuri ir pirmie izmēģinātāji un kritiķi, pēc dažādu izmēru, formu un audumu testēšanas izdevies radīt ideālo dizainu.

Nākamais solis – pašu šūti apģērbi

Pagaidām uzņēmums piedāvā krūšautiņus iegādāties kopā ar citu ražotāju (pārsvarā Polijas) šūtajiem apģērbiem. Taču abas uzņēmējas uzsver: – Lai arī esam atradušas piegādātājus, kuru kvalitāte apmierina, vislabāk piedāvātu pilnībā savu ražojumu. Tad esam pārliecinātas, ka klients nevilsies. Pirmie pilnībā pašu radītie komplekti jau tapuši. Tā ir kolekcija Patriots no mīkstas bordo krāsas kokvilnas ar uzdrukātām latviešu zīmēm, kas veltīta drīz gaidāmajiem valsts svētkiem. Nākotnē klāsts, iespējams, tiks papildināts ar gultas veļu un citiem darinājumiem. Vēl viena iecere – svētku apģērbs ar pieskaņotiem priekšautiņiem, piemēram, pirmās dzimšanas dienas svinībām. – Lai jubilārs skaisti var izbaudīt tortes ēšanu, – smaida Linda.

Dizains patentēts Eiropas Savienībā

Uzsākot, krūšautiņu šūšanu, Malda un Linda pārliecinājušās, ka nekas tāds patiešām nekur citur netiek piedāvāts. Par to bijušas pat pārsteigtas. Tā kā ideja ir tik vienkārša, konsultējoties ar pieredzējušiem speciālistiem, nolemts, ka dizainparaugu nepieciešams patentēt Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojā, lai savu veikumu aizsargātu. Process ir sarežģīts, svarīga katra detaļa, tomēr tas veiksmīgi izdevies. Nu vairāk nekā 20 valstīs šo dizainu atkārtot nav ļauts.

Patlaban apģērbu komplektus var iegādāties Baltijas valstīs. – Šis vēl ir iepazīšanās laiks, – bilst Malda. Pirmās atsauksmes no klientiem ir pozitīvas, visi uzteic lietošanas ērtumu – viegli izmazgāt, pielikt, izskatās glīti! Meklējot plašākas sadarbības iespējas, tiek gatavoti arī paraugi bērnu apģērbu ražotājiem Latvijā.

Piedāvās ikvienam kļūt par apģērbu un aksesuāru dizaineri

Nesen darbību uzsāka arī interneta apģērbu veikals besttiktok.shop, piedāvājot dažādu valstu ražotāju (piemēram, Polijas, Itālijas) apģērbus ar uzsvaru uz lielajiem izmēriem. Malda neizslēdz domu, ka varbūt reiz atvērs arī klātienes veikalu. Aktīvi tiek strādāts pie vēl viena projekta, kas klientiem tiks piedāvāts tuvākajās dienās. Vietnē mansdizains.lv pēc noteiktas instrukcijas varēs izvēlēties, teiksim, T kreklu, džemperi vai krūzīti, un izveidot savu dizainu. Maldai pašai patīk spēlēties ar apģērbu apdruku, bet gaumes ir ļoti dažādas un nereti saskaņošana prasa daudz laika. – Tāpēc piedāvāsim pašiem izveidot zīmējumu, kas tīk vislabāk, – skaidro uzņēmēja. Drukas iekārtas ir sagādātas, tāpēc pasūtījumus iespējams izgatavot īsā laikā, kas nereti ir svarīgi, ja vēlas sarūpēt oriģinālu dāvanu.

Spēks ir komandā un īstie cilvēki sadarbībai – par to Malda pārliecinās ik dienu. Ģimenes uzņēmumā ir vien daži darbinieki, bet gandrīz visu izdodas paveikt pašu spēkiem. Sarunbiedre priecājas, ka pašreizējos grūtajos apstākļos var darboties tikpat kā bez ierobežojumiem. Tāpat uzņēmēja ir gandarīta, ka viņas ģimene savus sapņus var īstenot pilsētā, kurā jūtas vislabāk, – Limbažos.

Aiga EVERTOVSKA
Maldas ROZENTĀLES albuma foto

Aptauja

Vai gatavojaties apkures sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Karikatūra 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5

Ieraudzīju – nobildēju