Madara, Genoveva
2022. gada 09.augusts
13.IV
Arī Limbažos mazo veikalu atvēršana bija gaidīts notikums

Arī Limbažos mazo veikalu atvēršana bija gaidīts notikums

Kopš pagājušās trešdienas atkal drīkst strādāt veikali, kas atrodas ārpus lielajiem tirdzniecības centriem, un tajos nopērkamās preces vairs neiedalās atļautajās un aizliegtajās. Tāpat var darboties tirgus, kas atrodas atvērtā teritorijā, ir atļauta ielu tirdzniecība un nelieli gadatirgi. 

Lai uzzinātu, ko par iespēju visur atkal iepirkties klātienē domā pircēji un cik daudz darba pirmajās dienās pārdevējām, apmeklēju vairākus Limbažu veikalus. Jāpiekrīt vienai no pārdevējām, ar kuru aprunājos, ka pilsētā bija manāma krietni vien lielāka rosība, nekā iepriekš. Garas rindas neredzēju, tomēr pie veikaliņiem, kuru platība ir neliela, brīžiem ārā sastājās vairāki potenciālie pircēji. Pie apģērbu un apavu veikala uz Rīgas ielas savu kārtu gaidīja skultiete Velta Puriņa. Viņa uz Limbažiem braukusi meklēt jaunus apavus mazdēlam, tāpat pašai būtu nepieciešami trikotāžas izstrādājumi – bikses, džemperis.

Arī turpat blakus pie apavu veikala Euroskor sastājusies neliela rinda. Veikalā vienlaikus atļauts uzturēties diviem klientiem. Salacgrīvieši Zane un Juris atzīst, ka tieši apavu iegāde aizvadītajos mēnešos sagādājusi vislielākās grūtības. – Sūtījām internetā, tomēr tas nebija ērti. Mammai vajadzēja zābakus, atnāca tādi, kas nederēja, tad bija jāsūta atpakaļ, jāgaida nākamais pāris. Viss process ievilkās, bet apavi toreiz bija vajadzīgi uzreiz, nevis tikai pēc divām nedēļām. Tāpēc apavu veikals nu ir viens no pirmajiem, ko apmeklējam. 

Veikala pārdevēja Ārija Andersone atzīst, ka pircēju pirmajās dienās daudz, tomēr viņa nejūtas piekususi, jo ir prieks par iespēju atsākt strādāt. Veikalā kaudzēs sakrautas apavu kastes. Pārdevēja stāsta – tas tāpēc, ka nu jau nomainījušās sezonas. Veikala durvis nācās slēgt ziemas pirmajā pusē, bet atkal atvērt – vien pavasarī. Līdz ar to jāmaina liela daļa sortimenta, jo šobrīd pircējiem ziemas zābaki interesē maz. Aktualitāte ir starpsezonu apavi, bet drīz jau jāsāk raudzīties pēc vasaras kurpēm. 

Slēgti kopš 19. decembra, veikali, kas atrodas ārpus lielajiem tirdzniecības centriem, durvis atkal vēra vien 7. aprīlī. Mūspusē tas nozīmē, ka nu strādā visi veikali. Protams, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus! Atbilstoši tirdzniecības zāles platībai noteikts cilvēku skaits, kas vienlaikus tajā drīkst uzturēties. To lielākoties regulē ar iepirkumu groziņu palīdzību, tātad – ja pie ieejas visi groziņi paņemti, var nākties pagaidīt rindā. Tomēr pārdevēji atzīst, ka pircēji ir saprotoši, turklāt pie šīs sistēmas jau iepriekš pierasts pārtikas veikalos.

Bērnu preču veikalā ­Agate telpas ir pietiekami lielas, lai vienlaikus uzņemtu 12 klientu, tamdēļ rindas neveidojas. Veikala vadītāja Dina Strazdiņa stāsta, ka pirmajās darba dienās pircēju bijis patiešām daudz, sajūta bijusi kā svētkos. – Pircēji apsveica mūs, mēs viņus. Ļoti priecīgi! Protams, redzam, cik ļoti vecākiem pietrūcis iespējas iegādāties bērnu drēbes un apavus klātienē. Daudzas mammas stāsta par savu pieredzi, pasūtot internetā, kad grūti izvēlēties pareizos izmērus. Ja neder, jāsūta atpakaļ vai jāmēģina pārdot tālāk. Sarežģīti!

Ļoti liels pieprasījums tieši pēc bērnu apģērbiem un apaviem pirmajās dienās bijis arī lietoto preču veikalā R.D.A. Vadītāja Baiba Blažēvica smejas, ka strādā šeit jau divus gadus, bet vēl nekad nebija nācies tā noskrieties kā pirmajās dienās pēc veikalu atvēršanas. Tirdzniecības zālē vietas pietiek 11 cilvēkiem, kas šķiet diezgan daudz, tomēr ārā ik pa laikam veidojas rinda. – Pirmo reizi pie mums ir tik daudz pircēju! Brīžiem šķiet, ka Limbažos nemaz nav tik daudz iedzīvotāju, cik pie mums atnāk. Spējam tik papildināt apģērbu uz statīviem. Vairāk darba pirmajās dienās arī tāpēc, ka jāmaina sortiments – ziemas drēbes pret pavasara un vasaras. 

Aizstaigāju arī līdz vietējā ražotāja Limbažu Tīne veikaliņam. Uzņēmuma darbiniece Līvija Taulavičus stāsta, ka dzija, vilnas un lina izstrādājumi bija nopērkami arī līdz šim, bet pēc iepriekšēja pasūtījuma e-pastā vai pa tālruni. Pircēji to izmantojuši, it īpaši pieprasīti allaž bijuši izstrādājumi, kas nepieciešami dzīves skumjākajos brīžos – bērēs. Tīnē spriež, ka nu jāgaida, kad atkal pie mums brīvi varēs braukt kaimiņi igauņi, jo viņi bijuši pastāvīgie veikala klienti. 

Atceļā no Tīnes vēl piestāju pie mēbeļu veikala Optimus, kur todien atvestas jaunas preces – darbinieki izkrauj piegādes auto un nes veikalā matračus, kastes ar mēbelēm. Pārdevēja-konsultante Liene Paulaskaite stāsta, ka iepriekšējos mēnešus veikals bija atvērts preču izsniegšanai, iepirkties varēja arī juridiskās personas, tomēr to nevar salīdzināt ar normālu ikdienas darbu. – Cilvēki jau nāk, ir labi visus redzēt. Tāda sajūta, ka līdz ar veikalu atvēršanu pilsēta atdzīvojusies, ielās manāma lielāka kustība. Prieks! – saka pārdevēja. 

Aigas VENDELIŅAS-ĒĶES teksts un foto

Aptauja

Vai gatavojaties apkures sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3

Ieraudzīju – nobildēju