Madara, Genoveva
2022. gada 09.augusts
22.II

Covid-19 slimības gaita vieglāka, vīruss – lipīgāks

Vakarrīt valstī kopumā slimnīcās ār­stējās 1155 Covid-19 pacientu. Vidzemes slimnīcā pēdējo pāris nedēļu laikā šādu pacientu skaits pakāpeniski pieaudzis līdz 50, savukārt Limbažu slimnīcā šis skaits samazinājies līdz septiņiem. SIA Limbažu slimnīca veselības aprūpes vadītāja Liene Česle informēja, ka visu pacientu slimības gaita ir salīdzinoši viegla. Viņu vidū ir gan tādi, kuri pārvesti no Vidzemes slimnīcas, gan tādi, kuriem slimība atklāta, veicot skrīningu.

Kāpēc kopumā tomēr Covid-19 pacientu skaitam slimnīcās ir tendence pieaugt? Mediķe pieļāva, ka arvien biežāk tajās nonāk vecāka gadagājuma cilvēku ar hronisko slimību saasinājumiem, arī pacienti ar dažādām traumām. Veicot Covid-19 analīzes pirms šādu pacientu uzņemšanas stacionārā, ļoti bieži rezultāts izrādās pozitīvs. – Pagājušajā nedēļā bija vairāki gadījumi, kad tamdēļ dienas stacionārā Limbažos neuzņēmām. Diviem pacientiem nācās atlikt hidrogastroskopijas izmeklējumus. Aptuveni trešdaļai to, kuri ieradās uzņemšanas nodaļā saņemt kādu akūtu pakalpojumu, eksprestests bija pozitīvs, – sacīja L. Česle. Viņa aicināja atcerēties to laiku, kad diennaktī jaunatklāto inficēšanās gadījumu skaits bija aptuveni tikpat liels, cik Covid-19 pacientu skaits slimnīcās. Tiesa, tobrīd dominēja niknāki vīrusa paveidi. Patlaban attiecībā pret inficēto skaitu slimnīcās ārstējas krietni mazāk pacientu.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem pēdējo 14 dienu laikā Limbažu novadā ar Covid-19 inficējušies 1509 cilvēki. L. Česle komentēja, ka tas ir pietiekami daudz: – Slimoja liels skaits bērnu, un šobrīd tā ķēde aizgājusi tālāk uz ģimenes locekļiem. Apdraudējums, bez šaubām pastāv. Turklāt pa vidu vēl ir nefiksētie gadījumi. Arī kolektīvos, ja inficējies kaut viens, izvairīties no saslimšanas ir grūti. Ārstniecības persona gan uzsvēra, ka risku var būtiski samazināt, pareizi lietojot maskas, ievērojot higiēnu un regulāri vēdinot telpas. Arī, dodoties uz veikalu, risks saslimt ir samērā minimāls. Protams, ar nosacījumu, ja ar maskām aizsedz gan muti, gan degunu un neskaitāmas reizes tās nekārto te augšā, te lejā. Svarīgi ir dezinficēt rokas gan pirms, gan pēc veikala apmeklējuma. Tāpat mediķe iesaka būt piesardzīgiem, nepulcēties un nerīkot lielus pasākumus. Jāuzmanās, arī apciemojot gados vecākus tuviniekus. – Šobrīd izvērtēt inficēšanās ceļus ir praktiski neiespējami, – viņa uzsver.

Pamatā, ja ir slimības izpausmes, pacientam 10 dienu jābūt izolācijā. Arī pēc tam viņš vēl var izdalīt vīrusu, kas var parādīties arī analīzēs, bet inficēt apkārtējos vairs nav spējīgs. Ja izpausmes ir diezgan vieglas un pazūd diezgan ātri, cilvēks var iziet sabiedrībā jau pēc astoņām dienām. Viņa pieļauj, ka vīruss strauji var izplatīties arī tamdēļ, ka, tuvojoties pavasarim, organisms ir novājināts un imunitāte varbūt vairs nav tik stipra.

SIA Limbažu slimnīca amatpersona ar prieku informēja, ka šodien un rīt darbā jāatgriežas lielākajai daļai saslimušo darbinieku (vakarrīt tādu bija 13). Aktīvākajā slimošanas periodā vienlaikus prombūtnē atradās pat 20 iestādē strādājošo. Tā kā visi ir vakcinējušies un liela daļa saņēmuši arī balstvakcīnu, slimība noritējusi viegli un viņi atsākuši darbu samērā ātri. 

Ieva OZOLA

Aptauja

Vai gatavojaties apkures sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6

Ieraudzīju – nobildēju