Rimants, Imants, Ingars, Intars
2022. gada 01.jūlijs
12.I
Limbažos sāk mediķu vakcināciju pret Covid-19

Limbažos sāk mediķu vakcināciju pret Covid-19

Limbažu poliklīnikā vakar atvērts vakcinācijas kabinets. Turp devās slimnīcas un poliklīnikas mediķi. Kabinetā darbojās ambulatorās nodaļas virsmāsa Ilona Binde, kurai uzticēta slimnīcas personāla vakcinēšana. Viņai talkā bija devusies terapeitiskā profila ārste Ilze Upmale, slimnīcas veselības aprūpes vadītāja Liene Česle un ekonomiste Oksana Strogonova, kuras atbildībā ir e-veselība. Viņas skaidroja, ka vakcinēšanas manipulācija ir saistīta gan ar roku rakstāmiem, gan elektroniski ievadāmiem dokumentiem, tādēļ darba gana visām. Kabinetā potēšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta, jo vakcīna nav ilgstoši uzglabājama. Turklāt tā ir divu devu vakcīna, ar laika intervālu 17–21 diena. Tātad potēšana notiks vēlreiz un atkal noteiktā kārtībā. 

Pirmā pēc saraksta vakcīnu saņēma ārste Guna Piebalga. Viņai sekoja medicīnas māsa Solvita Legzdiņa, kura tieši strādā ar Covid-19 pacientiem t. s. pirmajā līnijā, dakteris Ilgarts Āboltiņš un ģimenes ārste Inese Strautiņa. Viņi atzina, ka pote ir viegla. L. Česle, kura ir arī vecmāte Vidzemes slimnīcā, šo injekciju saņēma jau pirms nedēļas. Tā šķitusi manāmi vieglāka par poti pret difteriju. Viņa arī pastāstīja, ka ārsti, kuri uz darbu Limbažu slimnīcā ierodas no Valmieras vai Rīgas, arī jau ir vakcinējušies un neviens nekādas blakusparādības nav novērojis. Ikviens izpotētais kabinetā 15 minūtes novērots. To paredz vakcinēšanas noteikumi. 

Slimnīcas galvenā ārste Gunta Ozola sarunā priecājās, ka darbiniekiem šī iespēja vakcinēties ir pienākusi ātrāk, nekā sākotnēji domāts. Tāpat par to, ka vakcinējas visi ārsti. Tiesa, no to palīgiem sarakstā ir tikai puse, bet māsu palīgi tikai daži. Tas nav labs rādītājs, jo tieši šiem darbiniekiem ar pacientiem ir lielākā saskarsme. Ārste skaidroja, ka slimnīcā gana daudzi saslimuši ar Covid-19. Personāls apdraudēts nemitīgi. Saslimstības rādītāji diemžēl nesakrīt ar vēlmi vakcinēties. Ārsti slimo retāk nekā medicīnas māsas. Visvairāk inficējas tieši māsu palīgi un sanitāri, kas kopj pacientus. – Liela daļa cilvēku šodien vakcinēšanos uztver ļoti piesardzīgi. To var saprast. Sociālajos tīklos ir daudz negatīvas informācijas. Zinātnisku pētījumu maz, vispārējā situācija – nedroša. Cilvēki jūtas apjukuši un nobijušies, – ārste atzina. – Domāju, ka vēlāk, kad viņi redzēs, ka ar izpotētajiem viss ir kārtībā, daudzi izvēlēsies vakcinēties. 

Galvenā ārste prognozēja, ka slimnīcas personāla potēšana varētu ilgt dažas nedēļas, ilgāk vakcinācijas kabinets diez vai pastāvēs. Pēc šībrīža informācijas iedzīvotāju turpmāko vakcināciju veiks ģimenes ārsti. G. Ozola sacīja, ka pašas praksē vien retais pacients ir pārliecināts vakcinācijas piekritējs. Cilvēki vēršas pie viņas pēc padoma, kā rīkoties. – Vakcinēties vai nē – tā, protams, ir katra paša izvēle. Tomēr iesaku ar vēsu prātu katram rūpīgi pārdomāt, kāds ir viņa dzīvesveids, darbs, cik liels ir inficēšanās risks, un tad pieņemt pareizāko lēmumu, – ārste piebilda. 

Limbažu slimnīca pieteikusies arī kā mobilais vakcinācijas punkts. Tas nozīmē, ka ārstēšanas iestāde organizēs izbraukuma brigādi, kas drīz dosies vakcinēšanu veikt sociālās aprūpes iestādēs. 

Aijas SEDLIŅAS teksts un foto 

Aptauja

Vai vajadzētu saīsināt skolēnu vasaras brīvlaiku?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Filmēt aizliegts!
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 2

Ieraudzīju – nobildēju