Rimants, Imants, Ingars, Intars
2022. gada 01.jūlijs
24.III
Pastnieki biežāk apkalpos klientus mājās

Pastnieki biežāk apkalpos klientus mājās

Arī Latvijas Pasts pieņēmis dažus lēmumus, kā ārkārtas situācijā ierobežot cilvēku pulcēšanos. Taču pasta pakalpojumi turpināsies kā arvien. Iedzīvotāji, kuri laukos un pilsētās abonē presi un gaida aktuālās jaunākās ziņas, tās, protams, saņems. Par to pagājušajā nedēļā pārliecinājos Pociemā, kur pasta sūtījumus Katvaru pagasta un arī daļai Limbažu iedzīvotāju piegādā Irina Apsīte. Jāatgādina, ka viņa bija viena no tām, par kuru cilvēki šogad biežāk balsoja un kurai par apkalpošanu veltīja daudz labu vārdu AS Latvijas Pasts rīkotajā konkursā.

Abas piesēžam uz dīvāna Katvaru pagasta pārvaldes foajē telpā, kur parasti pastniece vienu rīta stundu gaidīja un apkalpoja klientus. Uz tādu apkalpošanas formu pārgāja pēc tam, kad slēdza Pociema pasta nodaļu. Tagad, kad pagasta pārvalde ieviesusi attālinātu savu iedzīvotāju apkalpošanu, arī pastniekiem pašvaldības telpās tikšanās atcelta. Irina spriež, ka iedzīvotājiem tas nebūs liels zaudējums, jo cilvēku nācis maz, pieprasījums pēc pakalpojuma bijis niecīgs. Tā pagaidām ir lielākā pārmaiņa pastnieces darba dzīvē šajā ārkārtas situācijā, ja neskaita to, ka viņas mašīnā ir darba devēja izsniegts roku dezinfekcijas līdzeklis, bet prātā pašsaprotams brīdinājums, cik vien iespējams, ieturēt distanci. – Vienā sētā man uzsauca, vai neesmu atnesusi koronavīrusu, bet tas nebija ļauni teikts, – labsirdīgi nosaka Irina. 

Pirms mūsu tikšanās viņa jau bija apbraukusi mājas Pociemā un piepildījusi pastkastītes. Nekas nav būtiski mainījies. Ir patīkami dzirdēt, ka Auseklis ar lielu pārākumu arvien dominē pār citiem abonētajiem laikrakstiem un žurnāliem. Piektdien Irina mūsu avīzi iemeta vairāk nekā 
130 pastkastītēs. Taču viņa pārdod arī laukos pieprasītākās preces: sēklas, ziepes, tualetes papīru u.c. Pastniece nejūt, ka cilvēki pēkšņi tos prasītu vairāk. – Lielākoties man sanāk apkalpot pensionārus. Katvaru pagastā visas vecās kundzītes ir patīkamas. Jaunie informāciju smeļas internetā, daudzi tā arī nopērk sev vajadzīgās lietas. Viņi paši tiek ar visu galā. Arī sūtījumi tagad divus mēnešus varēs uzglabāties pastā. Ko «Latvijas Pasts» no mums prasīs, to darīsim, – spriež pastniece.

Katvaru pagasta pastniece Irina Apsīte pagaidām īpaši nejūt, ka līdz ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju darbā kas ļoti būtu mainījies. Viņa tikai vairs negaida apmeklētājus pagasta pārvaldes nama vestibilā, bet, ja kādam ko vajadzēs, apkalpos cilvēkus viņu dzīves vietās. Pa lauku ceļiem pāri peļķēm un cauri dubļiem viņa, kā ierasts, dosies savā mašīniņā.

Par ceļiem runājot, jāizpilda pastnieces lūgums, jo viņa grib publiski pateikties Aigaram Buknem, pagasta ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārzinim. Šajā tik vējainajā ziemā jau vairākkārt gadījies, ka pasta piegāžu ceļā pēkšņi atklājas kāds nogāzts koks un sanāk neplānoti mainīt maršrutu. Tādās situācijās Irina fotografē un reizē ar vēstījumu pēc palīdzības sūta Aigaram bildi. Nākamajā dienā pastniece brauc droši, jo parasti viss ir nokārtots. Tādu atsaucību viņa novērtē ar pateicību. Vairāk nekā sešos darba gados Latvijas Pastā viņa savus klientus lielākoties iepazinusi. Pagaidām lielu satraukumu par viņiem un sevi saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju nejūt, tomēr abas runājam, ka vīrusa straujā izplatība Latvijai, Eiropas Savienībai un visai pasaulei ir vēl nepiedzīvots pārbaudījums. Protams, Irina vēlas, lai pasta sūtījumos ir vairāk labo ziņu un lai ātrāk pienāk diena, kad virsraksti avīžu pirmajās lapās vēstīs par to, ka ļaunais vīruss ir apkarots. Bet līdz tam visvairāk gribas, lai cilvēki izturas atbildīgi gan pret savu, gan līdzcilvēku veselību. Pagalmā Irina pārcilā rokās dienas laikrakstus, kas vēl jānogādā klientiem. – Tagad visi raksta par vienu un to pašu – par vīrusu, – viņa saka un domīgi nošūpo galvu. 

Latvijas Pasts informē, ka pašlaik pilnībā nodrošina gan iekšzemes, gan pārrobežu sūtījumu piegādes, taču brīdina, ka tomēr iespējami kavējumi. Visu pasta nodaļu darbība ir pārtraukta sestdienās un svētdienās. Klātienes pasta pakalpojumi pašlaik apturēti tikai laukos – vietās, kur pašvaldību telpās pastnieces apkalpoja klientus vienu stundu dienā. Turpmāk iedzīvotāji tos pašus pakalpojumus var pieteikt pa tālruni un saņemt pēc pieprasījuma. Pastnieks viņiem pārdos pastkartes un vēstules, nodrošinās sūtījumu piegādi, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas kontā u.c. Piesakot skaidras naudas piegādi dzīvesvietā līdz 27. martam, noteikta pazemināta šī pakalpojuma cena – 4,88 eiro.

Lai sazinātos un pieteiktu savu vajadzību Blankaskrogā un Puikulē, turpmāk jāzvana pa tālruni 25700006, uz Pociemu – 22039504, Vidrižiem – 22039511, Lādezeru – 22039504, bet Pāli 25700292. 

Mainīta sūtījumu uzglabāšanas kārtība pasta nodaļās – turpmāk tos glabās 60 dienu, un šo pakalpojumu klienti var saņemt bez maksas. Latvijas Pasts aicina izmantot iespēju neapmeklēt pasta nodaļas, ja sūtījumos nav steidzamu dokumentu vai akūti nepieciešamu preču. Klienti arī lūgti maksimāli izmantot uzņēmuma mobilās lietotnes iespējas, kas ļauj pakalpojumiem pieteikties attālināti un nodaļā ierasties tieši uz sava pakalpojuma saņemšanu, kā arī pāradresēt ienākošos reģistrētos sūtījumu uz kādu no Latvijas Pasta pakomātiem. Attālināti iespējams saņemt atbildes, ja nav skaidrs, kā rīkoties. 

Gunita OZOLIŅA

Aptauja

Vai vajadzētu saīsināt skolēnu vasaras brīvlaiku?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Filmēt aizliegts!
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 2

Ieraudzīju – nobildēju