Bernhards, Boriss
2022. gada 20.augusts
16.XII

Policija pastiprināti uzrauga ar Covid-19 saistīto noteikumu ievērošanu

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Valsts policijā arvien biežāk tiek reģistrēti notikumi, kas saistīti ar ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumiem. Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Ivo Viļķins pastāstīja, ka aizvadītajā nedēļā no 83 Limbažu policijas iecirknī reģistrētajiem notikumiem tādi bijuši 30. Teju visos gadījumos (izņemot vienu, kad pārkāpuma fakts neapstiprinājās), uzsākti administratīvie procesi. Viens sākts par to, ka Alojā kāda Covid-19 pozitīva persona iepirkusies veikalā. Sešām personām privāta ballīte Skultes pagastā beigusies ar 50 eiro naudas sodu katram. Pārējie 22 gadījumi saistīti ar apliecinājuma neaizpildīšanu mājaslapā www.covidpass.lv, kur tas, ieceļojot no ārvalstīm, jāizdara 48 stundu laikā pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. Šādu pārkāpumu mēdz izdarīt gan Latvijas valstspiederīgie, kuri atgriežas pavisam vai tikai ciemojas dzimtenē, gan ārvalstnieki, kuri ierodas Latvijā vai šķērso to tranzītā. Nezināšana neatbrīvo no atbildības, tāpēc VP aicina gan aizpildīt apliecinājumu, gan godprātīgi ievērot noteikto pašizolāciju. Tajā esošās personas tiek apzvanītas, un, ja nepieciešams, arī pārbaudītas, vai tās ievēro noteikto un sniedz patiesas ziņas par savu atrašanās vietu.

Jau divas nedēļas nogales bijis spēkā aizliegums tirgot noteiktu kategoriju preces. VP novērojumi liecina, ka iedzīvotāji pret noteikumiem attiecas saprotoši, tomēr aicina nepieciešamos pirkumus, tostarp alkohola iegādi, ieplānot darbdienās. Pērkot grādīgos dzērienus, vienmēr der novērtēt savas spējas tos patērēt samērīgā daudzumā, lai pēcāk nerastos vēlme reibumā sēsties pie spēkrata stūres vai izdarīt cita veida pārkāpumus.

Limbažu novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Aigars Rēze pastāstīja, ka 12. decembrī uzsāktas trīs lietvedības pret personām, kuras Limbažos pārkāpušas pulcēšanās ierobežojumus, vienlaikus lietojot arī alkoholu. Viena no tām šāda veida pārkāpumu izdarījusi atkārtoti, tāpēc, visticamāk, tai piemēros lielāku naudas sodu. Pārkāpumi fiksēti, pārbaudot pašvaldības policijā saņemtu sūdzību. A. Rēze uzsver, ka pašvaldības policija veic profilaktisko darbu. Tiklīdz ir kāda aktuāla informācija vai tiek ieviesti jauni ierobežojumi, informācija izdrukātā veidā ar atsauci uz normatīvajiem aktiem tiek aizvesta arī uz mazāku apdzīvotu vietu veikaliem un tirgiem. Lielākā daļa tirgotāju jaunumiem seko līdzi paši. Pamatā ar visiem veikalu īpašniekiem un tirgu rīkotājiem jautājumi, kas skar aizliegumu tirgot noteiktas preces brīvdienās un svētku dienās, ir izrunāti. Veikalos rupji pārkāpumi nav konstatēti. Varbūt kāds novelk sejas masku zem deguna, bet pēc aizrādījuma un bez jebkādiem pārmetumiem tā tiek sakārtota. Kopumā var teikt, ka vismaz masku nēsāšanu cilvēki cenšas ievērot. 

VP lūdz arī piedomāt par saviem izteikumiem un komentāriem sociālajos tīklos. Atbildība paredzēta gan par piedalīšanos masu nekārtībās, logu izsišanu, masku nevalkāšanu un tamlīdzīgi, gan arī par kūdīšanu to darīt. Ja kāds, iedvesmojoties no komentāriem, būs izdarījis pārkāpumu, pie atbildības var saukt arī pašu kūdītāju, lai arī fiziski nekādas darbības viņš varbūt nebūs veicis.

Tuvojoties svētkiem, I. Viļķins iesaka: – Radiet ģimenes svētku sajūtu katrs savās mājās, bet saziņai ar tuvākiem un tālākiem radiem un draugiem izmantojiet videozvanu iespējas datorā un telefonā! Ciemos nebrauciet, esiet pacietīgi!

Sagatavoja Ieva OZOLA

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 1

Ieraudzīju – nobildēju