Bernhards, Boriss
2022. gada 20.augusts
09.VII

Sargi sevi, tad arī Dievs tevi sargās

Saslimstība ar Covid-19 samazinās, palēnām tiek mīkstināti ierobežojumi un plok arī vakcinācijas spriedze. Tādēļ gribu izteikt savu un manis iztaujāto Veterināro fakultāti beigušo kursabiedru viedokli. Starp respondentiem bija LLA un LLU mācībspēki, zinātniskā institūta Sigra pētnieki, Valsts veterinārā dienesta un Pārtikas veterinārā dienesta vadošie speciālisti, kā arī saimniecībās strādājošie veterinārārsti, uz kuru veiktajām vakcinācijām kolhozu bada gados turējās visa lopkopība. Par aptaujātajiem stāstu, lai lasītāji saprastu, ka tie nav tirgus placī sastapušies eksperti vai tviterī uzradušies speciālisti. Visi aptaujātie ir ar dziļām zināšanām par imunizāciju, antivielām, vakcinācijām, kuras tika apgūtas studējot un papildinātas strādājot. Visi ir par vakcinācijas nepieciešamību. Visi ir Latvijai lojāli pilsoņi. Atsevišķi gribu pieminēt Pēteri Koroševski, ar kuru lepojas viss kurss. Viņš bija viens no 138 Augstākās Padomes deputātiem, kuri 1990. gada 4. maijā nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Sarunā ar Pēteri par balsojumu viņš teica, ka neesot nekāds varonis, tā vajadzējis rīkoties, citas iespējas nebija. Arī tagad citas iespējas nav – jāvakcinējas.

Viena no kursabiedrēm ar Covid-19 saslima pagājušā gada novembrī, kad nebija iespējams vakcinēties. Četri mēneši pagāja, cīnoties ar slimību, vēl divi – tiekot galā ar sirds aritmiju.

Katram pagaidām ir dota iespēja izvēlēties – vakcinēties vai ne, bet tā kā vīruss ilgstoši var izdzīvot tikai dzīvā organismā, tad katrs nevakcinētais ir kā bumba ar laika degli, kas var sprāgt jebkurā laikā, izraisot ķēdes reakciju.

Valdībai mīkstinot ar slimību saistītos ierobežojumus, tiek izplatīts uzskats, ka tādā veidā tiek diskriminēti nevakcinētie. Patiesībā ir gluži pretēji! Diskriminēti tiek likumpaklausīgie vakcinētie ļaudis. Katrs labs darbs ir jāatalgo, bet tās mazās priekšrocības ir ļoti sīkas, salīdzinot ar situāciju, ja ikviens būtu vakcinēts un varētu atcelt visus ierobežojumus. 

Covid-19 un vakcinācijas noliedzēji tāpat saslimst un nereti nonāk slimnīcā, iespējams, liedzot tur nokļūt onkoloģijas vai citiem pacientiem. Viņiem tas var būt nāves spriedums. Šausmīgs cinisms pret līdzcilvēkiem! Reizē ar vakcinācijas noliegšanu viņiem būtu jāparaksta dokuments par slimnīcas neizmantošanu, ja nu gadītos saslimt ar Covid-19. 

Ļoti satraucoša situācija ir izglītības jomā, jo līdz 1. septembrim palikuši vien pāris mēnešu, bet tikai aptuveni puse pedagogu ir vakcinēti. Absolūti nesaprotams ir viņu arodbiedrības priekšsēdētājas Ingas Vanagas izteikums, ka pedagogiem nepieciešams vairāk informācijas par vakcināciju un pozitīva motivācija. Ak, Dievs, Latvijā taču nav tik lielu mežu, kur informācija nenonāktu! Manuprāt, informācijas pietiek un pat ir par daudz. Ja ar to netiek galā, tad problēma vairs nav informācijā, bet citur. Un pozitīvā motivācija būtu tā, ka 1. septembrī pedagogi varētu ieiet ar skolēniem pilnā klasē. Lai tas notiktu, jau šodien skolēnu vecāku padomēm vajadzētu paziņot skolu direktoriem, ka neļaus bērniem apmeklēt tās klases un nodarbības, kurās viņu veselība būs apdraudēta. Ja nevaram vai negribam to un labu izglītību nodrošināt, nevar būt nekādas runas par nākotni. Tās vienkārši nav. Tad nelīdzēs pat izglītības ministres demisija, tā būs tikai tāda darbošanās imitācija. Arī Saeimas atlaišana nelīdzēs. Valdībai arī šeit konsekventi jāpiedalās un jānodrošina, lai nevakcinētie uz ielas neapdraudētu pārējos.

Jānis LŪSIS 
Vidrižos

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Filmēt aizliegts!

Ieraudzīju – nobildēju