Astrīda, Astra
2022. gada 16.augusts

Projekti

Valsts simtgadi gaidot

Valsts simtgadi gaidot
Stāstām par gatavošanos mūsu valsts jubilejai, par projektiem un labajiem darbiem, kas tai veltīti Alojas, Limbažu, Krimuldas un Salacgrīvas novadā. Par pašvaldību, pašdarbības kolektīvu un kultūras darbinieku veikumu, aktivitātēm skolās un nevalstiskajās organizācijās.
22.XI

Spriež par pasākuma «Danču nakts Limbažos» rīkošanu

Pirms valsts svētkiem Limbažu novada domes apvienotā finanšu un izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteja sprieda par 9. jūnijā iecerētā brīvdabas deju pasākuma «Danču nakts Limbažos» rīkošanu. Iesākot sēdi, novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers sacīja, ka pirms pāris nedēļām pašvaldības pārstāvjiem jau bija iespēja redzēt idejas prezentāciju. – Iespaids spēcīgs. Valsts simtgades gadā tas novadā varētu būt galvenais pasākums.

vairāk...
22.XI

Latvijas simtgadei veltīts erudīcijas konkurss arī LGB

Novembrī Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sācies erudīcijas konkurss «Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!». Arī Limbažu Galvenā bibliotēka (LGB) iesaistījusies šajā aktivitātē un aicina ikvienu interesentu piedalīties konkursā. Tas veltīts Latvijas simtgadei un norisināsies trīs tematiskās kārtās. Šomēnes rit 1. kārta «Latvijas simtgade. Notikumi», pēc tam sekos abas parējās – «Latvijas simtgade. Vietas» un «Latvijas simtgade. Cilvēki».

vairāk...
22.XI

Staiceliete un salacgrīvietis «Ir» pielikumā

Par Salacgrīvieti Kristapu Somu-Tiesnesi un staicelieti Santu Lazdiņu var lasīt žurnāla «Ir» speciālizlaidumā. Tas veidots kā īpaša dāvana valsts dzimšanas dienā, «Ir» redakcijai sadarbojoties ar Latvijas simtgades iniciatīvas «TUESI.LV» komandu. Tās mērķis ir līdz valsts 100. dzimšanas dienai izveidot 100 videostāstu par jaudīgiem divdesmitgadniekiem un trīsdesmitgadniekiem Latvijas novados, kuri ar saviem darbiem un piemēru veido stiprāku Latviju.

vairāk...
22.XI

Aicina iesaistīties valsts simtgadei veltītā akcijā «Gadsimta albums»

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) sācis akciju – virtuāla fotoalbuma «Gadsimta albums» veidošanu. Tajā aicināti iesaistīties dažādu paaudžu cilvēki, daloties ar fotogrāfijām, kas tapušas no 1918. gada līdz mūsdienām. Salac­grīvas muzejs simtgadei veltītajā  notikumā piedalās ar fotogrāfijām, kas tapušas 1938. gadā, kad toreizējais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis ciemojās «Sprundās».

vairāk...
17.XI

Izraudzīti staiceliešu darbi lietišķās mākslas izstādei

Staiceli apmeklēja Latvijas Nacionālā kultūras centra komisija, lai izraudzītos Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) «Staicele» austos darbus nākamgad gaidāmajai vērienīgajai tautas lietišķās mākslas izstādei. Tā būs viena no ­XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku aktivitātēm.

vairāk...
17.XI

Vietējie ļaudis rada 100 apsveikuma kartītes Latvijai

No šodienas Pāles kultūras namā atvērta jauna ceļojošā izstāde «100 apsveikuma kartītes Latvijas simtgadei». Tā tapusi ārciemietes Ilzes Zaķes īstenotajā projektā «Radošās darbnīcas «Radīt skaisto»». Šīs kartītes galvenokārt skrapbukinga tehnikā radīja Pāles, Katvaru un Umurgas pagasta iedzīvotāji.

vairāk...
10.XI

Mūsu ainava Latvijas simtgades dāvanā – dārgumu krātuvē

Izvēlētas Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļaujamās 50 ainavas – no katra plānošanas reģiona piecas. To vidū ir arī mūspuses dārgums – Vidzemes akmeņainās jūrmalas ainava: Veczemju un Sarkanās klintis, tāpat Ķurmrags un Zvejniekciems.

vairāk...
10.XI

«Limbažu Tīne» simtgadei ietērpj Baltijas valstu pašdarbniekus

Uzņēmums «Limbažu Tīne», kas simtgades slieksnim pats pārkāpa jau pirms trīs gadiem, patlaban tautiskos audumus nodrošina lielam pulkam visu Baltijas valstu dejotāju un dziedātāju. Jau senāk etnogrāfiskos audumus Limbažos bieži pasūtīja igauņi, bet šogad «Tīnes» meistarus atraduši un iecienījuši arī lietuvieši. Tas ir kas jauns.

vairāk...
«Limbažu Tīne» simtgadei ietērpj Baltijas valstu pašdarbniekus
08.XI

Deju kopa «Lādezers» izrāda savus jaunos tērpus

Nesen Limbažu pagasta vidējās paaudzes deju kopa «Lādezers» pamatskolas zālē rīkoja draudzības koncertu «Simjūda tirgus Lādezerā». Galvenais akcents bija likts uz mājnieku kolektīva jauno tērpu izrādīšanu. Tā kārtas daudzināja pat vairākās dejās.

vairāk...
Deju kopa «Lādezers» izrāda savus jaunos tērpus
07.XI

III Latvijas orķestru festivāls piestās arī Limbažos

Piektdien vairākās vietās Vidzemē notiks III Latvijas orķestru asociācijas (LOA) festivāla koncerti. Viens no tiem būs arī Limbažos, kur uzstāsies Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas (MMS) simfoniskais orķestris, Ādažu MMS un Ziemeļkurzemes kamerorķestris. Savu­kārt Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris līdz ar vēl citiem kolektīviem koncertēs Cesvainē.

vairāk...
Esi moderns!

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 2

Ieraudzīju – nobildēju