Astrīda, Astra
2022. gada 16.augusts

Valsts simtgadi gaidot

22.XI

Spriež par pasākuma «Danču nakts Limbažos» rīkošanu

Pirms valsts svētkiem Limbažu novada domes apvienotā finanšu un izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteja sprieda par 9. jūnijā iecerētā brīvdabas deju pasākuma Danču nakts Limbažos rīkošanu. Iesākot sēdi, novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers sacīja, ka pirms pāris nedēļām pašvaldības pārstāvjiem jau bija iespēja redzēt idejas prezentāciju. – Iespaids spēcīgs. Valsts simtgades gadā tas novadā varētu būt galvenais pasākums.

Ieceri komiteju sēdē prezentēja Limbažu deju apriņķa virsvadītāja, horeogrāfe Taiga Ludborža un producents Mārcis Gulbis no uzņēmuma UNTITLED pasākums, kas piedalījies Staro Rīga, lieluzveduma Lec, saulīte, Prāta vētras koncertu un citu vērienīgu pasākumu organizēšanā. T. Ludborža stāstīja par Danču nakts ideju un scenāriju. Uzvedums Izrakstīju goda kreklu ilgs nedaudz vairāk kā divas stundas un tajā varētu uzstāties apmēram 2000 dalībnieku. – Pirms diviem gadiem, kad ļoti veiksmīgi aizritēja pirmā Danču nakts un tika sacīts, ka 2018. gadā būs nākamā, es kā izpildīgs cilvēks paziņoju kolektīviem par šo ieceri. Īsā laikā pieteicās 100 kolektīvu – visu paaudžu dejotāji, bet vēl 20 stāv rindā. Apmēram 40 kolektīvu jau iestudējuši «Danču nakts» repertuāru. Deputāts Mārtiņš Aizpurietis jautāja, vai dejotāji Dziesmu un deju svētku gadā spēs apvienot piedalīšanos abos pasākumos. – Uzstāties «Danču naktī» ir pašu kolektīvu vēlme. Tas nav obligāti. Atsaucība pat pārsteidza, acīmredzot kolektīvi grib izdejoties un tas ir viņu sirsniņai, – sacīja T. Ludborža. Dejotājiem ļoti paticis iepriekšējais pasākums, arī tā norises vieta Lielezera krastā. Limbažu kultūras nama direktore Sandra Mieze virsvadītājai taujāja, kāpēc dejotāju sarakstā tik maz mūspuses bērnu kolektīvu. – Piedāvāts tika visiem, jo man svarīgi, lai piedalītos tieši mūsu kolektīvi, – uzsvēra T. Ludborža. Tiesa, mazajiem dejotājiem Danču naktī nav paredzēta sava sadaļa, bet uzstāšanās kopā ar pieaugušajiem. Bērnu un jauniešu centra direktore Ilze Žūriņa-Davidčuka piebilda, ka 2. jūnijā Limbažos notiks novada Skolu jaunatnes deju svētki, kuros tāpat iecerēti bērnu un pieaugušo kopīgi priekšnesumi. Svētkos plāno piedalīties arī Alojas un Salacgrīvas novada kolektīvi, tātad vasara dejotājiem būs notikumiem pilna. 

M. Gulbis deputātus iepazīstināja ar provizorisko pasākuma budžetu, kas varētu būt nedaudz vairāk kā 106 000 bez PVN. – Galvenie ieņēmumi būs pārdotās biļetes. Taču jādomā arī par sponsoriem, varbūt vienlaikus var rīkot amatnieku tirgu. Simtgades laikā tik grandiozs pasākums varētu piesaistīt cilvēkus no visas valsts, – prognozēja M. Gulbis, lēšot, ka Limbažos varētu ierasties vairāk nekā 6000 skatītāju. Deputāti par to šaubīgi šūpoja galvas. Izglītības un kultūras nodaļas kultūras speciāliste Mārīte Saulīte gan atgādināja, ka šovasar Kurbadu noskatījās aptuveni 7000 skatītāju, bet pirmo Danču nakti – savi 4000. Producents piebilda – ja biļešu pārdošanas laikā jutīs, ka interese ir maza, izmaksu pozīcijas pārskatīs. Viņš sprieda, ka biļešu tirgošanu būtu lietderīgi sākt apmēram tai pašā laikā, kad Vispārējo Dziesmu un deju svētku. Skaidrs, ka svētku biļetes izķers īsā brīdī un, iespējams, tie, kuri paliks bešā, izvēlēsies Danču nakti. – Mana ambīcija ir, lai šis pasākums būtu viens no krāšņākajiem simtgades pasākumiem ārpus Rīgas, – uzsvēra M. Gulbis. 

Deputāts Māris Beļaunieks taujāja, cik šis pasākums varētu izmaksāt novada domei, savukārt Jānis Bārbalis gribēja noskaidrot, cik pašvaldība iztērēja iepriekšējā Danču naktī. Izpilddirektors Ainārs Liniņš atbildēja, ka 50 000. Domniece Taiga Plitniece uzdeva jautājumu, ko viņai prasījuši dejotāji, – varbūt pieaugušo kolektīviem (ne pašu novada) varētu būt dalības maksa. T. Ludborža un arī pārējie deputāti šo ideju neatbalstīja. Deputātiem vēl bija dažādi jautājumi par izmaksu pozīcijām, tehnisko nodrošinājumu utt. Noslēdzot apmēram stundu ilgās debates, D. Zemmers atgādināja, ka vispirms deputātiem jāvienojas, vai vispār atbalsta šī pasākuma rīkošanu. Viņa ierosinājums bija atbalstīt un paredzēt novada budžetā Danču naktij 50 000 eiro ar nosacījumu, ka Limbažu novada iedzīvotājiem būs lētākas biļetes (5 eiro) un jādomā arī par atvieglojumiem ģimenēm. – Esam jau pierādījuši, ka Limbažos var būt lieliski pasākumi. Šī būtu ekselenta dāvana simtgadei. Deputātu vairākums nobalsoja par, pret bija J. Bārbalis, atturējās M. Beļaunieks un Ģirts Vilciņš. Lēmumprojekts vēl jāapstiprina domes sēdē. 

Laila PAEGLE

Esi moderns!

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Filmēt aizliegts!

Ieraudzīju – nobildēju