Astrīda, Astra
2022. gada 16.augusts

Projekti

Tuvplānā

Tuvplānā
Kaut beidzot atnākusi ilgi gaidītā vasara, un svaigi pļautās zāles smarža vilināt vilina doties pļavās, mums «Auseklī» darba pilnas rokas. Arī šogad esam saņēmuši Mediju atbalsta fonda (MAF) finansējumu mūsu projektam «Tuvplānā…», kurā 17 pielikumos pētīsim un analizēsim sabiedriskos notikumus un valstiskos procesus, skaidrosim iedzīvotāju viedokļus un runāsimies ar uzņēmējiem, skolēniem un skolotājiem, medicīnas un sociālajiem darbiniekiem, mežsaimniekiem un mājražotājiem, vērtēsim Covid-19 laika sportošanas un kultūras baudīšanas iespējas u.c.
18.XII

Sociālās aprūpes pakalpojumi senioriem

Limbažu, Salacgrīvas un Alojas novadā kopā ir seši pansionāti. Pašvaldībās atzīst, ka būtu nepieciešamība vēl pēc kādas sociālās aprūpes iestādes, tomēr tas nav viegli un ātri īstenojams. Turklāt citu kontekstu šim jautājumam dod arī nākamgad plānotā novadu reforma. Senioriem pieejami arī citi aprūpes pakalpojumi. Kādi tie ir un kā tos var saņemt, to šoreiz pētām «Tuvplānā».

vairāk...
Sociālās aprūpes pakalpojumi senioriem
11.XII

Kultūra gaidīšanas un meklējumu režīmā

Liepupes tautas nama vadītājai un reizē arī kora «Pernigele» diriģentei Arta ZUNDEI, kuras kolektīvs, tāpat kā daudzi citi, strādā attālināti, šis ir pārdomu laiks. Viņa bažījas, ka cilvēki, kuri tagad sēž mājās un daudz ko klausās internetā, pieradīs, ka var ieslēgt datoru un izdomās, ka nav nemaz jāiet uz tautas namu.

vairāk...
Kultūra gaidīšanas un meklējumu režīmā
04.XII

Karjeras izglītība

Nākamās profesijas izvēle, nenoliedzami, ir viens no svarīgākajiem lēmumiem katra cilvēka dzīvē. Kā atrast īsto nodarbošanos, kas gan patīk, gan padodas, turklāt tādu, kur maksā pietiekami lielu algu, lai sanāktu ne tikai iztikšanai un ģimenes uzturēšanai, bet arī vaļaspriekiem?

vairāk...
Karjeras izglītība
27.XI

Covid-19 izaicinājumi un risinājumi

Ar Limbažu slimnīcas vadītāju un arī ģimenes ārsti Guntu Ozolu satiekos, kad viņa, veikusi testēšanu, tikko atgriezusies no pašizolācijas. Vajadzējis būt uzmanīgākai, pētot kaklu pacientam, kurš vēlāk izrādījās "kovidpozitīvs". Sejas maska pašai bijusi, saprotams, ka pacientam tobrīd ne. Viņa sevī jau pārlikusi, kā nodrošināsies vēl rūpīgāk.

vairāk...
Covid-19 izaicinājumi un risinājumi
20.XI

Eksports – iespējas un izaicinājums lauksaimniekiem

Latvijas laukos augušie graudi, piens, kas pārstrādāts gardos produktos, Baltijas jūrā sazvejotās zivis vai tīrumos briedušie dārzeņi un augļi – šie ir tikai daži no Latvijas lauksaimnieku saražotajiem produktiem, kas no mūsu valsts dodas pie patērētāja teju visā pasaulē. Eksports un veiksmīga ārvalstu tirgus atrašana nenoliedzami nozīmē iespēju augt un attīstīties, protams, visā ieguldot ne mazumu darba, laika un enerģijas.

vairāk...
Eksports – iespējas un izaicinājums lauksaimniekiem
13.XI

Drošība

Lāčplēša dienā pieminam Latvijas brīvības cīņās kritušos. Šajā dienā uzrunās cilvēkus aicina atcerēties mūsu brīvības cenu, ko samaksāja iepriekšējās paaudzes. Bet tiek runāts par to, ka šajās reizēs jāpiemin arī tie, kuri krituši, pārstāvot Latviju starptautiskās operācijās. Latvijas karavīri ir piedalījušies daudzās šādās operācijās un kaujas uzdevumos, ziedojot savas dzīvības Latvijas drošības stiprināšanai. Ar saviem darbiem viņi pierādījuši, ka Latvijas armijas karavīri ir lojāli un pašaizliedzīgi augstāko vērtību aizstāvēšanā. Šobrīd ik gadu Ādažu bāzē piemin 10 bojāgājušos. Starp tiem arī limbažnieku kaprāli Dāvi Baltābolu.

vairāk...
Drošība
30.X

Reemigrācija

Pēdējos gados par reemigrāciju tiek runāts daudz un ­plaši. Oktobrī vien notikušas vairākas diskusijas, domnīcas un konferences, kurās spriests, kā šo procesu veicināt, ar ko aizbraukušos tautiešus piesaistīt un, galvenais, noturēt Latvijā. Statistika joprojām ir negatīva. Iemesli aizbraukt un tomēr atgriezties – katram savi.

vairāk...
Reemigrācija
16.X

Nevalstiskās organizācijas

Latvijā pastāv divu veidu nevalstiskās organizācijas ar juridisku statusu. Biedrība ir brīvprātīga personu apvienība, kas nodibināta, lai sasniegtu statūtos noteikto mērķi, kam nav peļņas gūšanas rakstura. Savukārt nodibinājums ir mantas kopums, kas nodalīts dibinātāja noteiktā mērķa sasniegšanai.

vairāk...
Nevalstiskās organizācijas
09.X

Veselības aprūpes pieejamība

Veselības aprūpes joma atjaunotās brīvvalsts laikā piedzīvojusi ne vienu vien reformu. Valsts makā aizvien meklētas kabatas, kur rast finansējumu nozarei. Tāpat mēģināts ieviest obligāto veselības apdrošināšanu. Taču efektīvi risinājumi, lai valsts veselības aprūpes sistēma spētu pildīt savu galveno uzdevumu – nodrošināt pakalpojumu pieejamību visiem iedzīvotājiem, valdībai tā arī nav izdevušies.

vairāk...
Veselības aprūpes pieejamība
18.IX

Iedzīvotāju iespējas sportot

Šodien Latvijā ir Olimpiskā diena, kurai dota devīze «Mēs esam #SPORTIŅĀ». Skolēni tāpat kā katru rudeni vingros, piedalīsies stafetēs. Taču mēs «Auseklī» šoreiz gribam parunāt nevis par bērnu un jauniešu aktivitātēm – kaut arī tas ir ļoti aktuāls temats, bet pieaugušo iespējām sportot. Protams, tiem, kuriem pietiek ar nedaudz ātrākām pastaigām, nav lielu problēmu. Nopērc kediņas un atliek tikai saņemties iziet no mājām.

vairāk...
Iedzīvotāju iespējas sportot
Esi moderns!

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Filmēt aizliegts!
 • Karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju