Ildze, Ilze, Izolde
2022. gada 27.janvāris
26.I

Žurnālā «Lauku Māja» par Ainažu nama atjaunošanu

Žurnāla «Lauku Māja» šī gada pirmajā numurā lasāma saruna ar Ainažu «Jūrmājas» saimniekiem Anci un Tomu Rancāniem. Viņi pirms sešiem gadiem iegādājās vēsturisku kapteiņa māju un pakāpeniski to atjaunoja, saglabājot un pat izceļot nama vēsturisko izskatu un dvēseli. Pagājušajā vasarā viņi māju atvēra arī atpūtniekiem. Daļu laika ģimene vada Rīgā, pārējo – Ainažos. Turklāt Ances saknes meklējamas Alojā. Drīzumā sarunu ar Rancānu ģimeni par dzīvi un rosīšanos mūspusē varēsiet lasīt arī «Auseklī».

26.I

Staicelē Nikolaja Karagodina gleznu izstāde

Staiceles pilsētas bibliotēkā līdz 20. februārim skatāma novadnieka Nikolaja Karagodina gleznu izstāde, kas veltīta mākslinieka 100 gadu jubilejai. Tajā aplūkojams vairāk nekā 20 darbu no Staiceles lībiešu muzeja «Pivālind» krājuma. Bibliotēkas vadītāja Anita Strokša stāsta, ka izstādi precīzi raksturo citāts no kāda žurnāla 90. gados – "N. Karagodina burvīgie ziedi un acij tīkamās ainavas priecē un nomierina skatītāju šajā depresijas un stresa māktajā pasaulē, šajā satrauktajā, saraustīto ritmu plosītajā laikā."

26.I

Jaunie vieglatlēti sacensībās Valmierā

Limbažu novada sporta skolas U-14 grupas vieglatlēti piedalījās pārbaudes sacensībās Valmierā. Visi sasniedza savus labākos rezultātus. Terēza Mīk­stā uzvarēja 60 m un 300 m skrējienā, Aleks Ajibola Dezmonds bija pirmais 60 m un tāllēkšanā. Aleksa Zaļupe ierindojās 3. vietā tāllēkšanā, 4. – 60 m un 5. – 300 m. Patrīcija Lipsberga bija sestā tāllēkšanā un piektā 60 m. Savukārt 1000 m distancē ceturtais finišēja Kristers Miklāvs, bet piektais – Rodrigo Berkans. Personīgos rekordus uzrādīja arī Hanna Tantsa. Šīs sacensības bija laba pārbaude pirms gaidāmās atlases Latvijas čempionātam.

26.I

Puikulietim panākums klasiskajā spēka trīscīņā

Koknesē notika Latvijas Open čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā. Vīriešu konkurencē 66 kg kategorijā uzvarēja puikulietis Ivars Mauriņš, pārstāvot Valmieras klubu «Spēka pasaule». Viņa rezultāts – 462,5 kg. Šīs sacensības, kurās sacentās 53 atlēti, tika pārceltas no pagājušā gada.

25.I

Izbraukuma vakcinācijā Alojā ļoti laba aktivitāte

Sestdien Alojas kultūras namā poti pret Covid-19 saņēma 70 iedzīvotāju, 12 no tiem – pirmo. Mediķi aktivitāti vērtē kā ļoti labu. To kā vienu no pēdējā laika labākajiem izbraukuma vakcināciju rezultātiem atzinis arī Nacionālais veselības dienests. Šodien pēcpusdienā vakcinētāji dosies izbraukumā uz sabiedrisko centru «Lādes Vītoli» (plkst. 15.30–16.30) un Bīriņu bibliotēku (17–18).

25.I

Kristaps Neretnieks sacenšas AAE

Limbažnieks, Latvijas vadošais jātnieks Kristaps Neretnieks šobrīd startē sacensībās Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), kurp viņš trešo gadu devies ziemas sacensību tūrē. Šībrīža augstākais panākums ir 5. vieta pasaules reitinga ieskaites maršrutā ar 150 cm augstiem šķēršļiem, ko latvietis izcīnīja ar zirgu ­Valour. Viņš atzīst, ka komanda ir izsalkusi pēc uzvarām, bet sezona tikai sākas. Īpašs izaicinājums bijis tai sagatavot Valour – sportists ar zirgu AAE ieradās jau oktobra beigās, lai tiktu galā ar iekrātajām traumām un atgūtu maksimāli labu sportisko formu.

25.I

No domas par sacensībām «Sports visiem» Viļķenē neatsakās

Nedēļas nogalē Viļķenes sporta zālē bija paredzētas komandu sacensības, kam bija sagatavoti 20 dažādi un ikvienam paveicami uzdevumi. Sporta organizators Aldis Riekstiņš informēja, ka tās tomēr nenotika, jo nepieteicās neviens dalībnieks. Viņš lēsa, ka varbūt informācija nav līdz cilvēkiem aizgājusi. Tāpat iespējams, ka iedzīvotājus satrauc šobrīd augstie Covid-19 izplatības rādītāji. Sporta organizators pauda apņēmību sacensības sarīkot februārī. Viņš iedrošināja, ka tam nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība. Galvenais uzsvars ir uz uzdevumu izpildi, nevis ātrumu.

25.I

«Omniva» Limbažos uzstāda jaunu pakomātu

Turpinot pakomātu tīkla paplašināšanu, «Omniva» Limbažos uzstādījusi otro pakomātu. Tas izvietots Pasta ielā 1 pie veikala «AlkOutlet» un tajā pieejami 140 skapīši. Līdztekus, padarot sūtījumu izņemšanu ērtāku un operatīvāku, «Omniva» ieviesusi arī jaunumu, kas ļauj vienam sūtījumu saņēmējam visas sev adresētās paciņas izņemt vienā nodalījumā. Šo pakalpojumu nodrošinās gadījumos, kad kurjers konstatēs, ka konkrētajā pakomātā jau atrodas šim tālruņa numuram adresēts neizņemts sūtījums. Tas attieksies uz visiem sūtījumiem – gan tiem, par kuriem apmaksa jau veikta, gan arī tiem, kam izvēlēta pēcapmaksa.

21.I

Izbraukuma vakcinācijas rezultāti Skultē

Sestdien izbraukuma vakcinācijā multifunkcionālajā Skultes centrā poti pret Covid-19 saņēma 48 iedzīvotāji, daži no tiem – pirmo. Vakcinētāji, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, aktivitāti vērtē kā diezgan zemu. Daļēji to ietekmējuši ne tie labvēlīgākie laikapstākļi, kā arī tas, ka daudzi šobrīd slimo paši vai atrodas karantīnā kā kontaktpersonas. Tā kā novadā ir salīdzinoši augsta vakcinācijas aptvere, aktīvi strādājuši ģimenes ārsti. Nākamais izbraukums paredzēts rīt uz Alojas kultūras namu, kur mediķi strādās no pulksten 9 līdz 14.

21.I

Novadam turpmāk tikai viena tīmekļvietne

Limbažu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas speciālisti informē, ka turpmāk vairs nepapildinās interneta mājaslapas, kas iepriekš bija izveidotas Alojas un Salacgrīvas novadam. Visu aktuālo informāciju iedzīvotāji aicināti meklēt vietnē «www.limbazunovads.lv». Tāpat jaunumus regulāri publicē arī sociālajos tīklos – lapās «Limbažu novads» un «Alojas apvienības pārvalde».

21.I

Limbažos un apkārtnē notiks zemessargu mācības

Nedēļas nogalē, no 21. līdz 23. janvārim, Limbažu pilsētā un pa tuvākās apkaimes ceļiem pārvietosies zemessargi un militārais transports. Tas notiks Zemessardzes 27. kājnieku bataljona kaujas atbalsta rotas (Limbažu novads) mācību laikā. To norises mērķis būs kaujas spēju uzturēšana. Mācības notiks ar īpašniekiem iepriekš saskaņotās vietās, bet, lai pārvietotos, tiks izmantotas arī ielas un koplietošanas ceļi. Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus neuztraukties, novērojot karavīru, zemessargu un militārā transporta klātbūtni. Uzdevumu izpildes laikā netiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi.

21.I

BLC – digitālā izstāde bērniem par mūzikas teoriju

Līdz janvāra beigām Limbažu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā (BLC) skatāma animāciju un audiopasaku digitālā izstāde pēc Ivetas Brikmanes stāstu grāmatām «Septiņi stāsti par notiņām» un «Pa pēdām notiņām». Projekts tapis, pateicoties Valsts kultūrkapitāla mērķ­programmas «KultūrELPA» atbal­stam, lai padarītu mūzikas teoriju daudz vienkāršāku, pasniedzot to bērniem saprotamā valodā. BLC vadītāja Liāna Podziņa stāsta, ka izstāde vienlaikus ir izglītojošs un jauks telpu noformējums un iepriecina mazos lasītājus kaut uz brīdi, kamēr tiek izvēlētas grāmatas lasīšanai.

19.I

Novadniekam – LZA balva

Kādreizējam limbažniekam, Rīgas Ekonomikas augstskolas profesoram, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) korespondētājloceklim Arnim Saukam piešķirta LZA vārdbalva. Proti, par pētījumu «Ēnu ekonomikas indekss Baltijas valstīs 2009.–2020. gadā» novadnieks saņems Kārļa Ulmaņa balvu tautsaimniecībā. Par labākajiem zinātniskajiem darbiem atsevišķās zinātņu nozarēs akadēmija piešķir balvas, kas nosauktas izcilu zinātnieku vārdā. Katru no tām izsludina reizi divos vai trijos gados. Otrdien LZA Senāts piešķīra pavisam 10 LZA vārdbalvas un trīs balvas jaunajiem zinātniekiem.

19.I

Limbažos LVF Jaunatnes čempionāta spēles

Limbažos notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Jaunatnes čempionāta sabraukuma spēles U-17 grupas meitenēm. Limbažu novada sporta skolas komanda ar 0:3 (17:25; 14:25; 17:25) piekāpās Rīgas volejbola skolas vienībai, kurā spēlē vairākas valsts izlases dalībnieces. Ļoti sāpīgs bija zaudējums piecos setos ar 2:3 (25:19; 24:26; 21:25; 25:11; 9:15) Daugavpils meitenēm. Limbažu novada sporta skolas komandā cīnījās Anete Kalniņa, Madara Kaurāte, Melisa Miķelsone, Emīlija Rudzīte, Adriana Trušinska, Agija Zeiļuka, Tīna Graudiņa, Justīne Semjonova un Betija Āboltiņa (treneres Inta Mežgaile un Mārīte Sakārne).

19.I

Limbažnieks Harija Ruļļa kausa izcīņā

Pirmdien Valmierā tika dots starts tradicionālajām šaha sacīkstēm – Harija Ruļļa ceļojošā kausa izcīņai ātrspēlē. Šī gada pirmajā turnīrā piedalījās spēlētāji no visas Vidzemes, tai skaitā mūspuses. Limbažnieks Ivo Saksis un priekulietis Andris Ručs dalīja 1. un 2. vietu. Trešais bija cēsnieks Matīss Mitenieks.

19.I

Arī mūsējie sacenšas zemledus copē

Nedēļas nogalē Balvu ezerā startēja Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā 1. posms, kurā mūspusi pārstāvēja divas komandas – «ALDA» (limbažnieki Jānis Bitenieks, Imants Grabovskis un Aigars Rēze) un «Pansija» (puikulietis Arnolds Grebežniks un inciemieši Artūrs Berdinskis un Andis Vecvērdiņš). Kopumā copes veiksmi izmēģināja 45 sportisti no 15 komandām. Laikapstākļu svārstību dēļ gan zivis ķērās kūtrāk. Komandu konkurencē «Pansija» ar 5,37 kg kopējo lomu izcīnīja 3. vietu. Nākamais sacensību posms iecerēts mēneša beigās Baļotes ezerā Jēkabpils pusē, bet trešais un noslēdzošais – uz Limbažu Lielezera ledus februārī.

19.I

«Ausekli» visdrošāk abonēt

Vairāki mūsu lasītāji vaicājuši, kāpēc pēdējā laikā atsevišķās tirdzniecības vietās, kur viņi ierasti iegādājas «Ausekli», tas nav bijis nopērkams. Sazināsimies un skaidrosim, kāpēc tā. Tikmēr atgādinām, ka abonējot laikrakstu drukātajā vai elektroniskajā formātā, nebūs jāraizējas, vai tiksiet pie jaunākā numura, turklāt tas būs lētāk nekā pirkt. Tāpat ir iespēja internetbankā noformēt regulāro maksājumu, lai gada abonēšanas summu sadalītu pa mēnešiem. Atcerieties, ka gadījumos, ja laikrakstu neatrodat tirdzniecības vietā, gan jaunākais, gan arī iepriekšējie numuri vienmēr ir nopērkami redakcijā.

18.I

Sācies «Kilograms kultūras» fināla balsojums

Līdz 26. janvārim iedzīvotāji aicināti piedalīties Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas «Kilograms kultūras 2021» fināla balsojumā, izvēloties sev tīkamāko nominantu. Kategorijā «Teātris» izvirzīta Dailes teātra izrāde «Smiļģis», kurā spēlē arī alojietis Lauris Dzelzītis. «Kultūrvietas» sadaļā par iecienītākās kultūras baudīšanas vietu vēlas kļūt arī Staiceles novadpētniecības muzejs «Pivālind». Kategorijā «Kino» var balsot par daudzsēriju mākslas filmu «Emīlija. Latvijas preses karaliene», kurās vairāki personāži (gaišreģis Eižens Finks, politiķis un mikrobiologs Augusts Kirhenšteins, kā arī žurnālists un literāts Jūlijs Lācis) saistīti ar mūspusi. Balvas pasniegšanas ceremonija – 19. februārī.

Pārvietojamā kubla noma

Aptauja

Ko domājat par atteikšanos no auduma masku lietošanas?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6

Ieraudzīju – nobildēju