Rauls, Rodrigo
2022. gada 25.septembris
23.IX

Valsts prezidenta kanceleja dāvinās svētku koncertu

Latvijas 104. dzimšanas dienā 18. novembrī Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar VSIA «Latvijas Koncerti» rīkos svētku koncertus piecos Latvijas novados. Viena no norises vietām būs arī Pociema kultūras nams, kas šogad atzīmē 50. gadskārtu. Koncerta mākslinieki pagaidām gan nav zināmi, taču vairāk informācijas būs drīzumā. Valsts prezidenta kancelejas tradīcija dāvināt svētku koncertus dažādiem Latvijas novadiem aizsākās 2011. gadā.

23.IX

Turpinās akcija «Latvijas rūķītim pa pēdām»

Līdz 1. decembrim pagarināta «Latvijas Rūķu reģistra» organizētā ceļošanas akcija «Latvijas rūķītim pa pēdām». Tajā interesenti aicināti apciemot 14 ar rūķiem saistītas vietas visā Latvijā, tostarp Puikules muižu, kurā reģistrs kopš šīs vasaras radis mājvietu. Te 10. decembrī notiks arī akcijas noslēguma balle. Lai to apmeklētu un pretendētu uz organizatoru sarūpētajām balvām, dalībniekiem jāapciemo lielākā daļa maršrutā iekļauto objektu. Ar akcijas noteikumiem var iepazīties Latvijas Rūķu reģistra «Facebook» lapā.

23.IX

Limbažniekam laimests Simtgades loterijā

Trešdiena, 14. septembris, bija veiksmīga limbažniekam Mārtiņam, kurš «Latvijas Loto» kioskā Limbažos nopirka Simtgades loterijas biļeti. Tā viņam sagādājusi 10 000 eiro laimestu, par ko pats veiksminieks, protams, patīkami pārsteigts un priecīgs. Viņš momentloterijas biļetes iegādājies ik pa laikam, jo allažiņ bijusi sajūta, ka veiksies. Nokasot šīs biļetes lauciņus, sākumā pat nespējis noticēt, ka laternu simboli sakrīt un viņš laimējis šādu summu. Veiksminieks vēl nezināja, kā iegūto laimestu tērēs, taču kaut ko izdomāšot. Starp citu, šī bija 235. reize, kad Simtgades loterijā laimēti 10 000 eiro.

23.IX

Salacgrīvietim panākumi šahā Salaspilī

Nedēļas nogalē Salaspilī norisinājās jau desmitais Salaspils novada atklātais ātrā šaha čempionāts, kas pulcēja 48 spēlētājus, arī no Salacgrīvas un Limbažiem. Šahisti sacentās astoņās kārtās ar apdomas laiku 10 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu. Ar izcīnītiem sešiem punktiem salacgrīvietis Ai­vars Skuja ieguva 1. vietu starp senioriem (S-65), bet čempionāta kopvērtējumā bija ceturtais. Šajā turnīrā (tāpat kā 2019. gadā) uzvarēja Aivars Laizāns, kurš devis ieguldījumu Limbažu jauno šahistu trenēšanā.

21.IX

«Filcītī» izveidota ģimeņu radošā skoliņa

Limbažu mūžizglītības un veselības veicināšanas centrā «Filcītis» septembra sākumā atklāta ģimeņu radošā skoliņa. Biedrības «Limbažu Filcs» vadītāja Lāsma Jonele pastāstīja, kā tā ir pašu ģimeņu rosināta ideja, kas izaugusi līdzšinējās sadarbības rezultātā. Tikšanās plānotas katru piektdienu, un tajās paredzētas radošās darbnīcas, kopīga ēst gatavošana, sportošana, dejošana un citu noderīgu prasmju apguve. Pagājušonedēļ skoliņā viesojās Brīvdabas skolas dibinātāja Lelde Žuka, savukārt šīs nedēļas nodarbības būs veltītas rudens saulgriežiem. Aicināti arī jauni dalībnieki.

21.IX

Alojā aicina jauniešus brīvprātīgajam darbam

Sestdien, 24. septembrī, Alojā notiks Kartupeļu spēles, kurās plānotas dažādas ar šo dārzeni saistītas aktivitātes – lasīšana, mešana grozā, maisu nešana, mizošana, stafete ģimenēm. Pasākuma rīkotāji aicina jauniešus uzņemties spēļu tiesnešu un palīgu lomu. Nepieciešami seši brīvprātīgie vecumā no apmēram 15 gadiem, kas patstāvīgi spēs reģistrēt spēļu dalībniekus, veikt laika, svara mērījumus u.tml. Interesenti aicināti pieteikties Alojas kultūras namā. Kartupeļu svētkus Alojā savulaik jau rīkoja reizē ar pļaušanas svētkiem, nu tos iecerēts atjaunot un turpmāk svinēt ik rudeni.

21.IX

Mūspuses mūziķim jauna dziesma

Jaunu skaņdarbu «Vienalga», kas vēsta par attiecībām un vienaldzību tajās, klajā laidis ar mūspusi saistītais mūziķis ­st4rface jeb Reinis Aumeisters. Par skaņdarbu viņš teic: "Man vienalga, ka tev ir vienalga. Aptuveni tā varētu raksturot mūsdienu attiecības un muļķīgos strīdus tajās." St4rface ir pazīstams ar skaņdarbiem kā «Viņa», «Man nevajag vēl vienu piedod» un citiem. Dziesma tapusi kopā ar grupas «Double Faced Eels» dalībnieku Reini Straumi, bet R. Aumeisters sadarbojies arī ar «Trench Mafia Locco», «Punkts Uz I» un citiem māksliniekiem. Dziesma «Vienalga» pieejama visās vadošajās digitālajās mūzikas straumēšanas platformās, arī mūziķa kontā Youtube.com.

21.IX

Limbažnieki labi spēlē šahu Valmierā

Pirmdien Valmierā tradicionāli tikās Vidzemes šahisti, lai noskaidrotu Harija Ruļļa ceļojošā kausa izcīņas septembra posma veiksmīgākos spēlētājus. Uzvaru ātrspēles turnīrā izcīnīja limbažnieks Ivo Saksis, otrais bija limbažnieks Jānis Meijers, bet trešais – Boriss Muškajs no Allažiem.

20.IX

Uzņēmumus vairāk likvidē nekā reģistrē

«Lursoft» apkopotie dati liecina, ka augustā reģistrēts lielākais jauno uzņēmumu skaits šogad – 775, no tiem 10 Limbažu novadā. Visvairāk jaunpienācēju ir Rīgā (teju puse), Pierīgā un Liepājā. Astoņos mēnešos Limbažu novadā reģistrēti 64 jauni uzņēmumi, bet likvidēti 85. Līdzīga bilance ir arī valstī kopumā – reģistrēti 5,7 tūkstoši jaunu, bet likvidēti 7 tūkstoši uzņēmumu. Tas ir mazāk nekā pērn šajā periodā.

20.IX

Iegūst līdzekļus divu skolu pašpārvalžu stiprināšanai

Limbažu novada pašvaldība no Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras ieguvusi nepilnu divu tūkstošu eiro atbalstu projektam «Es darbojos pašpārvaldē!». Līdz ar to plānots stiprināt divu izglītības iestāžu – Salacgrīvas vidusskolas un Staiceles pamatskolas – skolēnu pašpārvalžu attīstību, iesaistot jauniešus saturīgā un lietderīgā brīvā laika pavadīšanā. Lai veicinātu skolēnu prasmes strādāt komandā, iecerētas daudzveidīgas aktivitātes – pieredzes brauciens, saliedējoša orientēšanās spēle, izglītojoša izstāde, arī dažādi citi pasākumi un nodarbības.

20.IX

Mūspuses zemnieku saimniecība dokumentālā filmā

Režisors Ivars Seleckis pabeidzis darbu pie savas jaunākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas «Zemnieki». Tas ir stāsts par 21. gadsimta Latviju un cilvēkiem, kas pamet pilsētas, lai saimniekotu laukos. Filmas varoņi ir sešas ģimenes, starp tām arī Rehtšpreheri, kuri saimnieko Lēdurgas pagasta «Mazlauros». Filma seko līdzi lauksaimnieka dzīves ciklam, kas sākas ar pavasara sēju un beidzas ar ražas novākšanu un zemes sagatavošanu nākamajam gadam. «Zemnieki» pirmizrādi piedzīvos oktobrī.

20.IX

LGB – jaunas mākslas izstādes

Limbažu Galvenajā bibliotēkā (LGB) skatāmas divas jaunas mākslas izstādes. Ingūnas Briedes gleznošanas studija, kas darbojas Priekuļos un radošām aktivitātēm pulcina dažāda vecuma un profesiju cilvēkus, piedāvā aplūkot izstādi «Grāmatas iedvesmo». Šoreiz katru gleznu iedvesmojusi kāda grāmata vai dzejas rindas. 8. oktobrī autores aicina uz izstādes noslēguma pasākumu. Savukārt līdz 30. septembrim apskatāmi novadnieces Ineses Krastiņas darinātās pērļu rotas, kā arī tamborētās rotaļlietas, kas sevišķi iepriecinās bērnus.

20.IX

Glābējiem izsaukumi uz Salacgrīvas pusi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā sestdien saņemts izsaukums uz Salacgrīvas pagastu, kur pēc satiksmes negadījuma tika atvienots auto akumulators, mašīna novietota atpakaļ uz riteņiem, kā arī sakārtota braucamā daļa. Nedēļas nogalē Salacgrīvas pagastā vajadzēja novākt uz ceļa uzkritušo koku.

16.IX

Ilzei Kļaviņai – Siguldas novada Gada balva kultūrā

Sestdien kultūras centrā «Siguldas devons» notika «Siguldas novada Gada balva kultūrā» svinīgā ceremonija. Tajā par nozīmīgu veikumu cildināja novada kultūras darbiniekus, māksliniekus un radošos kolektīvus. Starp 12 laureātiem sumināta arī Lēdurgas kultūras centra direktore Ilze Kļaviņa. Viņai pateicās par latviskās dzīvesziņas kopšanu, jaunu un radošu formu meklējumiem darbā ar folkloras kopām «Putni» un «Mazie putni» pandēmijas laikā un nozīmīgu godu – «Putras dienas» – aizsākšanu. Vēl balva pasniegta Krimuldas muižai un Anšlava Eglīša ekspozīcijas Inciemā radošajai grupai.

16.IX

«Izgaršo Latviju» sezonu atklās Limbažos

Sestdien televīzijas kanālā TV3 raidījuma «Izgaršo Latviju» septītās sezonas atklāšanas sērijā būs iespēja redzēt, kā pavārs Mārtiņš Sirmais apmeklēja maiznīcu «Lielezers» Limbažu pievārtē. Uzņēmumā uzzinājām, ka vasarā notikušās filmēšanas laikā M. Sirmais apskatīja ceptuvi, bet ēdienu, izmantojot «Lielezera» maizi, solījās gatavot pēc tam savā virtuvē. Līdz ar to arī pašiem maiznīcas darbiniekiem būšot interesanti redzēt, kas no tā sanācis.

16.IX

Limbažu muzejs meklē mediķu halātus

Limbažu muzejā top izstāde «Divas galvas – Kessels un Eglītis», kas vēstīs par diviem ievērojamiem mediķiem, kuri savulaik strādājuši Limbažos. Lai to iekārtotu atbilstoši mākslinieces Aijas Brikmanes iecerei, muzejs meklē baltus kokvilnas halātus, kādus ārsti lietoja pagājušā gadsimta 30.–70. gados. Krāsaini sintētiska materiāla halāti šoreiz nederēs. Muzejā stāsta, ka lūguši palīdzību Limbažu slimnīcai, kur solīts lūkot, vai šādi halāti vēl ir atrodami. Taču iespējams, ka tādi saglabājušies arī kādam mājās. Halātus muzejs aizņemsies uz izstādes laiku, pēc tam tos varēs atgūt.

16.IX

Ugunsdzēsēji glābēji devušies pāris izsaukumos

Pirmdienas vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Limbažos, kur pēc satiksmes negadījuma tika sakārtota ceļa braucamā daļa. Trešdien saņemts izsaukums, ka mežā Alojas pagastā kāds apmaldījies. Glābēji, izmantojot autocisternas skaņas signālu, viņam norādīja pareizo virzienu izejai no meža. Cilvēks tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu aprūpē.

16.IX

Novada speciālās skolas komanda – sporta spēlēs «Mēs varam»

Valmierā notika tradicionālās Latvijas speciālo izglītības iestāžu sporta spēles «Mēs varam!». Kā katru gadu tajās piedalījās arī Limbažu novada speciālā pamatskolas komanda – deviņi skolēni, kuri startēja visās disciplīnās. Medaļas un pateicības tika visiem, jo šajās spēlēs galvenais ir izmēģināt savus spēkus un sportisko garu.

Esi moderns!

Aptauja

Vai gatavojat krājumus ziemai?

Arhīvs

Reklāma

Šeit ir vieta jūsu reklāmai!

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5

Ieraudzīju – nobildēju