Bernhards, Boriss
2022. gada 20.augusts
15.VII

Novadniecei – Jaunā zinātnieka balva

Vidzemes Augstskolas katedras «Biosfēra un cilvēks» zinātniskā asistente Anda Mežgaile, kuras dzimtā puse ir Pāles pagasts, saņēmusi UNESCO programmas «Cilvēks un biosfēra» Jaunā zinātnieka balvu. To piešķir jaunajiem zinātniekiem, kuri veic pētījumus bioloģiskās daudzveidības jomā. Balvai novadniece bija pieteikusi savu pētījumu «Kultūras ekosistēmu pakalpojumu ekonomiskais vērtējums biosfēras rezervātos. Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta piemērs». Šogad balvai tika iesniegti 43 pieteikumi no 29 valstīm, bet to piešķīra tikai septiņiem, tostarp pirmoreiz pārstāvei no Latvijas.

15.VII

Mūsu vieglatlētiem – četras godalgas Latvijas U-18 un U-20 čempionātā

Jelgavā notika pēdējais šīs vasaras sezonas Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Sacentās U-18 un U-20 grupu sportisti. Limbažu novada sporta skolu pārstāvēja četri vieglatlēti. U-20 (2003./2004.g.dz.) grupā juniorēm divas godalgas izcīnīja Kitija Zaula. Viņai čempiones tituls 400 m/b (1:01,61) un sudraba medaļa 400 m (58,08 s – personīgais rekords). Sudrabs arī Jānim Bērziņam 110 m/b (15,39 s). Abiem vēl starti Baltijas U-20 komandu čempionātā Viļņā un Valsts prezidenta balvas/Baltijas komandu čempionātā Valmierā. U-18 (2005./2006.g.dz.) grupā šķēpmešanā startēja Marta Kociņa un Laura Noriņa. Marta izcīnīja 3. vietu (40,27 m), Laura bija piektā (38,47 m – personīgais rekords).

15.VII

Limbažos aizvadīta donoru diena

Trešdien Limbažu kultūras namā notika jau trešā donoru diena šogad. Ziedot asinis ieradās 69 iedzīvoji, bet tās nodeva 58 (janvārī 51 no 57, aprīlī 55 no 68). Viņu vidū bija arī pieci pirmreizējie donori. Kādam dažādu iemeslu dēļ diemžēl nācies atteikt. Valsts asinsdonoru centrā vērtē, ka Limbažos iedzīvotāju atsaucība vienmēr ir ļoti laba, tamdēļ šogad uz šejieni plānos vēl vismaz vienu izbraukumu.

15.VII

Otrdienas vējš bija jūtams arī mūspusē

Otrdienu sinoptiķi daļā Latvijas ­prognozēja vējainu (brāzmas līdz 22 m/s) un lietainu. Par laimi, Limbažu novadu tas skāra salīdzinoši viegli. AS «Sadales tīkls» ārējās komunikācijas vadītāja Alīna Koz­lovska informē, ka 12. jūlijā mūsu novadā vidējā sprieguma elektrotīklā reģistrēts viens bojājums, ko izraisīja elektrolīnijā iegāzts koks. Pāris stundu elektroapgāde bija traucēta aptuveni 20 klientiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests no Limbažu novada izsaukumus par spēcīgā vēja radītiem postījumiem nesaņēma. Todien dienestā kopumā uzklausīti 69 izsaukumi uz glābšanas darbiem visā valstī.

15.VII

Staltbriežu medību sezona sāksies agrāk

Šodien sākas staltbriežu govju un teļu 2022./2023. gada medību sezona. Līdz šim tā sākās 15. augustā, bet šogad veiktajos Medību noteikumu grozījumos termiņš pārcelts, lai mazinātu dzīvnieku nodarītos postījumus lauksaimniecībai un mežsaimniecībai. Saskaņā ar Valsts meža dienesta datiem mūspusē staltbriežu skaits nedaudz samazinājies, tādēļ dienests šai sezonai noteicis mazāku to nomedīšanas apjomu – 192 dzīvniekus (aizvadītajā sezonā bija atļauts nomedīt 396). Kopumā valstī drīkst nomedīt 31 504 īpatņus. Staltbriežu govis ļauts medīt līdz nākamā gada 31. janvārim, bet teļus – līdz 31. martam. Dienests lēš, ka šobrīd Latvijā mīt aptuveni 71 tūkstotis staltbriežu.

Esi moderns!

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Filmēt aizliegts!

Ieraudzīju – nobildēju