Bernhards, Boriss
2022. gada 20.augusts
29.VI

Trim novadniecēm – «Līderu balva»

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla gada balvu sievietēm līderēm saņēmušas arī trīs novadnieces. Novērtēta ģeoloģe, Ezeru un purvu izpētes centra valdes locekle, puikuliete Ilze Ozola, «Latvijas Platforma attīstības sadarbībai» un brīvprātīgo kustības «Viegli palīdzēt» vadītāja, limbažniece Inese Vaivare, kā arī kādreizējā limbažniece Kristīne Vilcāne, kura pārstāv organizāciju «52 pakāpieni» un māca finanšu pratību. Balvu piešķīra 22 dāmām, kas atzītas par izcilām profesionālēm un sabiedriskajām darbiniecēm. Apbalvošanā piedalījās labklājības ministrs Gatis Eglītis, tiesībsargs Juris Jansons u.c. amatpersonas.

29.VI

Latvijas skolu reitingā – arī mūsu izglītības iestādes

Ata Kronvalda fonds publiskojis «Latvijas skolu reitingu 2022» darbā ar talantīgajiem skolēniem. Mazo skolu grupā 20. pozīcijā ir Salacgrīvas vidusskola, bet starp ģimnāzijām 25. vietā – Limbažu Valsts ģimnāzija. Reitingu veido pēc īpašas formulas, lai tajā vispār iekļūtu, rēķina skolēnu rezultātus attiecīgajā mācību gadā valsts olimpiādēs, arī atklātajās, zinātniski pētniecisko darbu lasījumos un citos valsts mēroga konkursos.

29.VI

Turpinās attīstīt Limbažu novada speciālo pamatskolu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sagatavojusi informatīvu ziņojumu «Par speciālās izglītības iestāžu tīkla izvērtējumu». Šobrīd valstī ir 43 šādas skolas, taču IZM rosina to skaitu samazināt par desmit. Vidzemes reģionā no 11 speciālās izglītības iestādēm būtu atstājamas sešas. Starp tām, kas tiks saglabātas un attīstītas, ir arī Limbažu novada speciālā pamatskola. Tajā pēdējos gados jau daudz darīts, gan pilnveidojot infrastruktūru, gan mācību procesu. Informatīvais ziņojums nodots saskaņošanai pārējām ministrijām un sociālajiem partneriem, sarunas par šo vīziju plānots turpināt līdz gada beigām.

29.VI

Veic aptauju par speciālistu trūkumu

Limbažu novada pašvaldības aģentūra «LAUTA» veic iedzīvotāju un uzņēmēju aptauju, lai apzinātu nozares, kurās mūspusē visvairāk trūkst darbinieku. Tāpat uzdots jautājums par to, kādas profesijas jāpiedāvā apgūt, vai respondenti saskata novadā nepieciešamību pēc sporta organizatoriem. Aģentūras direktore Ilze Millere pastāstīja, ka tas saistīts ar šobrīd aktuālo jautājumu par Ģenerāļa Radziņa Staiceles profesionālās vidusskolas nākotni. Viņa cer, ka aptaujas rezultāti palīdzēs deputātiem pieņemt lēmumus, kas saistīti ar profesionālo izglītību. Tie varētu būt pamats meklēt iespēju nodrošināt nepieciešamo speciālistu sagatavošanu novadā.

29.VI

Gaida ieteikumus aizsargājamo teritoriju attīstībai

Noslēgušās publiskās sanāksmes par turpmāko aizsargājamo jūras teritoriju attīstību. Tās notika Salacgrīvā, Engurē, Ventspilī un Liepājā. Līdz jūlija vidum Dabas aizsardzības pārvaldē vēl gaidīs rakstiskus priekšlikumus. Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode uzsver, ka no vietējiem iedzīvotājiem un citiem ieinteresētajiem saņemti vērtīgi viedokļi par piekrastes attīstību. Tas ir ļoti noderīgi dabas aizsardzības plānu izstrādes sākumposmā. Mūspusē tos veidos īpaši aizsargājamām jūras un «Natura 2000» teritorijām «Selga uz rietumiem no Tūjas», «Vitrupe–Tūja» un «Ainaži–Salacgrīva».

Esi moderns!

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 5

Ieraudzīju – nobildēju