Astrīda, Astra
2022. gada 16.augusts

Projekti

Pārmaiņas tuvplānā

Pārmaiņas tuvplānā
Arī šogad esam saņēmuši Mediju atbalsta fonda (MAF) finansējumu mūsu projektam «Pārmaiņas tuvplānā». Projektā, kas ilgs līdz nākamā gada februārim, sagatavosim 15 pielikumu, kuros pētīsim un padziļināti vērtēsim gan administratīvi teritoriālās reformas ieguvumus un zaudējumus, gan Covid-19 ietekmi uz iedzīvotājiem, uzņēmējdarbības vidi, dzīves paradumu maiņu un nākotnes perspektīvām novada ilgtermiņa attīstībai. Vērtēsim, kādu iespaidu atstājuši ārkārtas situācijas ierobežojumi – īpaši uz izglītību, kultūru un veselības aprūpes pieejamību. Sekosim līdzi vakcinācijas procesam, apzināsim, kā pandēmijas laiks ietekmējis iedzīvotāju mentālo veselību, cilvēktiesības un to ievērošanu. Tāpēc aicinām arī lasītājus sekot līdzi aicinājumiem paust savus viedokļus, piedaloties aptaujās. Tās publicēsim gan «Ausekļa mājaslapā, gan «Facebook» kontā. Diskutēsim, paudīsim viedokļus un attieksmi, iesaistīsimies problēmu apzināšanā un risinājumu meklēšanā!
17.XII

Uzņēmējs krīzes apstākļos

Drīz apritēs jau divi gadi, kopš Covid-19 pandēmija ietekmējusi teju ikviena pasaules iedzīvotāja ikdienu. Latvijā ārkārtējā situācija izsludināta pat vairākkārt, tātad uzņēmējiem nācies ne tikai pārvarēt īslaicīgu krīzi, bet iemācīties tai pielāgoties ilgstoši. Uzņēmumu reģistrā norāda, ka kopējo uzņēmumu skaitu pandēmija nav būtiski ietekmējusi.

vairāk...
Uzņēmējs krīzes apstākļos
26.XI

Pandēmijas ietekme uz nodarbinātību

Sabiedriskā ēdināšana, tūrisms, skaistumkopšana, tirdzniecība – šīs ir tikai dažas no jomām, kurās strādājošos kovida laiks skāris smagi. Gan darba devējiem, gan ņēmējiem kopš pandēmijas sākuma bijis jārēķinās ar dažādiem ierobežojumiem, aizliegumiem, vairāku mēnešu dīkstāvi, cerībām uz pabalstiem un nedrošību par to, vai viņi nepaliks bez darba pavisam.

vairāk...
Pandēmijas ietekme uz nodarbinātību
12.XI

Tūrisms pandēmijas laikā

Šobrīd rodas iespaids, ka visi, kuriem ir iespējas, dodas kādā ārvalstu ceļojumā. Tas gan varētu būt maldīgs, jo iespaidus mūsdienu cilvēks gūst, arī skatoties bilžu galerijas sociālajos medijos. Ceļojuma fotoattēlus tur ļaudis noteikti ieliks, savukārt tādus, kurās viņi redzami uz dīvāna pie televizora, droši vien publicē retais.

vairāk...
Tūrisms pandēmijas laikā
22.X

Covid-19 psiholoģiskais nospiedums

Drīz apritēs divi gadi, kopš pasaule dzīvo Covid-19 ēnā. Lai ierobežotu vīrusu, ieviesti dažādi epidemioloģiskās drošības noteikumi, kamdēļ vairāk vai mazāk mainījusies ikdienas dzīve. Kāds ar spriedzi tiek galā veiksmīgāk, citam tas ir grūti. Sarunās ar dažādu jomu pārstāvjiem jūtams, ka Covid-19 pandēmija sabiedrības noskaņojumā lielākoties radījusi izmaiņas, pat krasas. Dažādi viedokļi izskan arī Ausekļa veiktajā iedzīvotāju aptaujā par šo tēmu. Un šobrīd klāt nācis jauns izaicinājums – ārkārtējā situācija un pastiprināts spiediens vakcinēties pret Covid-19.

vairāk...
Covid-19 psiholoģiskais nospiedums
24.IX

Jaunais mācību gads – ierastais darbs atšķirīgā režīmā

1. septembrī valdīja svētku sajūta – gan skolēni, gan skolotāji priecājās par satikšanos, iespēju atkal strādāt klātienē. Tagad jaunajā mācību gadā aizvadītas vairākas nedēļas, sākusies ikdiena, kas tomēr ir krietni atšķirīga no gadiem ierastā mācību procesa. Gan gluži praktiski, gan psiholoģiski.

vairāk...
Jaunais mācību gads – ierastais darbs atšķirīgā režīmā
20.VIII

Vakcinācija – šodienas aktualitāte

Atkal pieaug ar Covid-19 saslimušo skaits un izplatās slimības lipīgākais – delta – variants, tādēļ valdība ir atbalstījusi obligātu vakcinācijas prasību veselības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs strādājošajiem. Nozarēs, kurās jāstrādā saskarsmē ar citiem darbiniekiem un/vai klientiem, darba devējiem būs tiesības atlaist nepotētos darbiniekus. Tiesa, tas pagaidām ir likumprojekts, par ko vēl lems Saeima, bet iesniegtie likuma grozījumi liek gatavoties izmaiņām.

vairāk...
Vakcinācija – šodienas aktualitāte
23.VII

Veselības aprūpe pandēmijas apstākļos

Jau otro gadu dzīvojam Covid-19 pandēmijas apstākļos, un izskatās, ka ar šo vīrusu nāksies vēl sadzīvot gana ilgu laiku. Pašlaik vīrusa izplatība ir mazinājusies, valdība atvieglojusi ierobežojumus, bet epidemiologi un infektologi brīdina – pandēmija nav beigusies un, iespējams, tā nav pēdējā, ko piedzīvosim.

vairāk...
Veselības aprūpe pandēmijas apstākļos
16.VII

Iepirkšanās paradumu maiņa Covid-19 pandēmijas laikā

Aizvadītais gads mainījis visu mūsu dzīves, tostarp iepirkšanās paradumus. Tirdzniecības ierobežojumi un aizliegumi ir darījuši savu. Pārdevējiem nācies domāt par preču iekārtošanu interneta veikalu plauktos, piegādātājiem nodrošināt iespējami ērtu un raitu to saņemšanu, bet pircējiem – saprast, kur un ko vispār var nopirkt, kā arī saglabāt vēsu prātu un neļauties spontāniem izdevumiem.

vairāk...
Iepirkšanās paradumu maiņa Covid-19 pandēmijas laikā
02.VII

Limbažu novada iedzīvotāju līdzdalība domes un pašu rītdienas veidošanā

Pēc pašvaldību vēlēšanām jūnija sākumā daudziem bija pārsteigums rekordzemā vēlētāju līdzdalība šajā procesā. Kopumā valstī tajās piedalījās 34,01% balsstiesīgo, Vidzemē nedaudz vairāk – 36,61%, savukārt Limbažu novadā – 34,85%. Piemēram, 2017. gadā šie skaitļi bija: valstī 50,39%, Vidzemē – 49,43%, savukārt mūspusē Alojas novadā 49,87%, Limbažu – 46,36%, Salacgrīvas – 49,39%. Vēl pirms 4 gadiem Latvijā nobalsoja 45,99%, Vidzemē – 44,93%, bet novadu trijotnē: Alojas 48,02%, Limbažu 39,07% un 38,48%.

vairāk...
Limbažu novada iedzīvotāju līdzdalība domes un pašu rītdienas veidošanā
18.VI

12. klases un eksāmeni pēc ārkārtas situācijas

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, 12. klasēm tikai šodien noslēdzas 2020./21. mācību gads. Latvijas jaunāko laiku vēsturē tik dīvains mācību gads nekad vēl nav bijis. Pērn uzreiz pēc rudens brīvlaika skolās sākās attālinātās mācības, jo valstī atkal tika izsludināta ārkārtas situācija.

vairāk...
12. klases un eksāmeni pēc ārkārtas situācijas
Esi moderns!

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2

Ieraudzīju – nobildēju