Projekti
Pārmaiņas tuvplānā

Uzņēmējs krīzes apstākļos
Drīz apritēs jau divi gadi, kopš Covid-19 pandēmija ietekmējusi teju ikviena pasaules iedzīvotāja ikdienu. Latvijā ārkārtējā situācija izsludināta pat vairākkārt, tātad uzņēmējiem nācies ne tikai pārvarēt īslaicīgu krīzi, bet iemācīties tai pielāgoties ilgstoši. Uzņēmumu reģistrā norāda, ka kopējo uzņēmumu skaitu pandēmija nav būtiski ietekmējusi.
vairāk...Pandēmijas ietekme uz nodarbinātību
Sabiedriskā ēdināšana, tūrisms, skaistumkopšana, tirdzniecība – šīs ir tikai dažas no jomām, kurās strādājošos kovida laiks skāris smagi. Gan darba devējiem, gan ņēmējiem kopš pandēmijas sākuma bijis jārēķinās ar dažādiem ierobežojumiem, aizliegumiem, vairāku mēnešu dīkstāvi, cerībām uz pabalstiem un nedrošību par to, vai viņi nepaliks bez darba pavisam.
vairāk...Tūrisms pandēmijas laikā
Šobrīd rodas iespaids, ka visi, kuriem ir iespējas, dodas kādā ārvalstu ceļojumā. Tas gan varētu būt maldīgs, jo iespaidus mūsdienu cilvēks gūst, arī skatoties bilžu galerijas sociālajos medijos. Ceļojuma fotoattēlus tur ļaudis noteikti ieliks, savukārt tādus, kurās viņi redzami uz dīvāna pie televizora, droši vien publicē retais.
vairāk...Covid-19 psiholoģiskais nospiedums
Drīz apritēs divi gadi, kopš pasaule dzīvo Covid-19 ēnā. Lai ierobežotu vīrusu, ieviesti dažādi epidemioloģiskās drošības noteikumi, kamdēļ vairāk vai mazāk mainījusies ikdienas dzīve. Kāds ar spriedzi tiek galā veiksmīgāk, citam tas ir grūti. Sarunās ar dažādu jomu pārstāvjiem jūtams, ka Covid-19 pandēmija sabiedrības noskaņojumā lielākoties radījusi izmaiņas, pat krasas. Dažādi viedokļi izskan arī Ausekļa veiktajā iedzīvotāju aptaujā par šo tēmu. Un šobrīd klāt nācis jauns izaicinājums – ārkārtējā situācija un pastiprināts spiediens vakcinēties pret Covid-19.
vairāk...Jaunais mācību gads – ierastais darbs atšķirīgā režīmā
1. septembrī valdīja svētku sajūta – gan skolēni, gan skolotāji priecājās par satikšanos, iespēju atkal strādāt klātienē. Tagad jaunajā mācību gadā aizvadītas vairākas nedēļas, sākusies ikdiena, kas tomēr ir krietni atšķirīga no gadiem ierastā mācību procesa. Gan gluži praktiski, gan psiholoģiski.
vairāk...Vakcinācija – šodienas aktualitāte
Atkal pieaug ar Covid-19 saslimušo skaits un izplatās slimības lipīgākais – delta – variants, tādēļ valdība ir atbalstījusi obligātu vakcinācijas prasību veselības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs strādājošajiem. Nozarēs, kurās jāstrādā saskarsmē ar citiem darbiniekiem un/vai klientiem, darba devējiem būs tiesības atlaist nepotētos darbiniekus. Tiesa, tas pagaidām ir likumprojekts, par ko vēl lems Saeima, bet iesniegtie likuma grozījumi liek gatavoties izmaiņām.
vairāk...Veselības aprūpe pandēmijas apstākļos
Jau otro gadu dzīvojam Covid-19 pandēmijas apstākļos, un izskatās, ka ar šo vīrusu nāksies vēl sadzīvot gana ilgu laiku. Pašlaik vīrusa izplatība ir mazinājusies, valdība atvieglojusi ierobežojumus, bet epidemiologi un infektologi brīdina – pandēmija nav beigusies un, iespējams, tā nav pēdējā, ko piedzīvosim.
vairāk...Iepirkšanās paradumu maiņa Covid-19 pandēmijas laikā
Aizvadītais gads mainījis visu mūsu dzīves, tostarp iepirkšanās paradumus. Tirdzniecības ierobežojumi un aizliegumi ir darījuši savu. Pārdevējiem nācies domāt par preču iekārtošanu interneta veikalu plauktos, piegādātājiem nodrošināt iespējami ērtu un raitu to saņemšanu, bet pircējiem – saprast, kur un ko vispār var nopirkt, kā arī saglabāt vēsu prātu un neļauties spontāniem izdevumiem.
vairāk...Limbažu novada iedzīvotāju līdzdalība domes un pašu rītdienas veidošanā
Pēc pašvaldību vēlēšanām jūnija sākumā daudziem bija pārsteigums rekordzemā vēlētāju līdzdalība šajā procesā. Kopumā valstī tajās piedalījās 34,01% balsstiesīgo, Vidzemē nedaudz vairāk – 36,61%, savukārt Limbažu novadā – 34,85%. Piemēram, 2017. gadā šie skaitļi bija: valstī 50,39%, Vidzemē – 49,43%, savukārt mūspusē Alojas novadā 49,87%, Limbažu – 46,36%, Salacgrīvas – 49,39%. Vēl pirms 4 gadiem Latvijā nobalsoja 45,99%, Vidzemē – 44,93%, bet novadu trijotnē: Alojas 48,02%, Limbažu 39,07% un 38,48%.
vairāk...12. klases un eksāmeni pēc ārkārtas situācijas
Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, 12. klasēm tikai šodien noslēdzas 2020./21. mācību gads. Latvijas jaunāko laiku vēsturē tik dīvains mācību gads nekad vēl nav bijis. Pērn uzreiz pēc rudens brīvlaika skolās sākās attālinātās mācības, jo valstī atkal tika izsludināta ārkārtas situācija.
vairāk...