Junora, Anšlavs
2022. gada 25.maijs
25.V

«Baznīcu naktī» iesaistās arī šejienes dievnami

Sestdien Latvijā gaidāma ikgadēja akcija «Baznīcu nakts», kam šogad pievienosies arī Latvijas sakrālajam mantojumam veltītā «Atvērto baznīcu diena», kad dievnami ikvienam atvērti no plkst. 10 līdz 22. Abos notikumos iesaistās arī Rozēnu–Staiceles, Limbažu Sv. Jāņa ev. lut. un arī katoļu baznīca. Limbažu mūzikas un mākslas skolas ģitāristi spēlēs Burtnieku dievnamā, bet vijoļklases audzēkņi un viņu draugi koncertēs Igates Sv. Jāņa Kristītāja un Marijas Magdalēnas baznīcā. Akcijā iesaistījušies vairāk nekā 170 dievnami, bet draudzes joprojām var pieteikties dalībai vietnē Baznicunakts.lv.

25.V

Vidrižniekiem atbalsts programmā «Ielaid skolu dabā»

Paziņotas tās 11 Latvijas izglītības iestādes, kuru pieteiktās idejas, veidojot skolas vidi dabai draudzīgi, guvušas atbalstu Pasaules dabas fonda grantu konkursā «Ielaid skolu dabā». Starp tām ir arī Vidrižu pamatskola. Pavisam konkursam bija iesniegti 63 pieteikumi.

25.V

Vakcinācijas kabinets joprojām strādā ceturtdienās

Visā valstī vakcinācijas pret ­Covid-19 aktivitāte ir apsīkusi. Limbažu poliklīnikas vakcinācijas kabinetā palaikam pēc potes ierodas tie, kuri plāno ārzemju braucienus vai tā nepieciešama darba dēļ. Tādu gan šobrīd ir ļoti maz. Neskatoties uz zemo pieprasījumu, vakcinācijas kabineta pakalpojumi pacientiem joprojām pieejami ceturtdienās no plkst. 9 līdz 14. Mediķi lēš, ka tiem, kuri ir izslimojuši, varbūt pašlaik tā arī nav vajadzīga. Vienlaikus viņi prognozē, ka uz rudens pusi, kad pārslimošanas ceļā iegūtā imunitāte būs mazinājusies, pacientu skaits, iespējams, atkal pieaugs.

25.V

28 pilsētu ceļvedis aicina apmeklēt arī Limbažus

Nule klajā nākušais ceļvedis «Pilsētu takas» aicina apmeklēt arī Limbažus. Tajā teikts, ka "Limbaži ir nākamā mazpilsēta – pērle aiz Kuldīgas vai Cēsīm". Publikācijā uzsvērts, cik skaista ir vecpilsēta, pieminēts, ka te dzīvojis Latvijas himnas autors Baumaņu Kārlis, kā arī nedaudz praktiskas informācijas, kur paēst un iegādāties raksturīgākos suvenīrus. Izdevniecības «Dienas žurnāli» ceļvedis kopumā apraksta 28 pilsētas un kārdina ceļotājus ar skaistām, krāsainām fotogrāfijām.

25.V

Limbažu slimnīca gatavojas atvaļinājumu periodam

Tuvojoties vasarai, SIA «Limbažu slimnīca» atvaļinājumu grafiku plāno laikus. Šajā periodā nodaļas, kā katru gadu, strādās apvienotā režīmā. Pirmie jūnija sākumpusē atpūtā dosies ķirurģijas nodaļas darbinieki. Jārēķinās, ka kādus mēnešus iestādē varbūt nevarēs apkalpot pārāk lielu pacientu skaitu, tomēr vasarā plānveida pacientu jau ierasti ir mazāk. Lai tomēr palīdzību nodrošinātu visiem, kam tā nepieciešama, dienas stacionāra un tajā sniegto terapijas pakalpojumu sniegšana tiks saglabāta arī atvaļinājumu laikā.

24.V

Mūspuses ūdenstilpēs papildinās zivju resursus

Limbažu novada pašvaldība apstiprinājusi līdzfinansējumu vairākiem mūspusē plānotiem zivju resursu papildināšanas projektiem, kam atbalstu sniedzis arī Latvijas Zivju fonds. Augst­rozes Lielezerā ielaidīs 30 000 vien­­vasaras zandartu mazuļu (kopējās izmaksas 9692,1 eiro), savukārt Limbažu Lielezerā – 10 000 līdaku mazuļu (3146 eiro). Arī upēs gaidāmi zivju resursu papildinājumi. Salacā iecerēts laist 10 000 vienvasaras vimbu mazuļu (1500 eiro), bet Svēt­upē – tikpat vecus 2500 strauta foreļu mazuļus (966,79 eiro).

24.V

ZBR aicina izkustēties dabā

Atzīmējot Eiropas Nacionālo parku dienu, šodien startē «Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) izaicinājums». No 24. līdz 31. maijam interesenti aicināti fiziski izkustēties (pastaigā, velo braucienā, skrējienā, laivojienā utt.) dabā ZBR teritorijā (arī mūspusē) un to reģistrēt mobilajā lietotnē «Strava» (lai piedalītos, tā jālejupielādē un jāpiesakās grupā «ZBR izaicinājums»), krājot kilometrus. Apmeklējot vismaz vienu no trim īpašajiem objektiem (Ķurmraga bāku, Oleru vai Lustiņdruvas dabas taku), būs papildu 5 punkti. Seši dalībnieki, kuri šajā periodā sportiskās aktivitātēs dabā būs pavadījuši visvairāk laika un uzkrājuši lielāko kilometru summu, iegūs pārsteiguma balvas. Sīkāka informācija vietnē Daba.gov.lv.

24.V

Skultes pagastā VUGD izsaukumi

Naktī uz sestdienu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) palīdzība bija nepieciešama Skultes pagastā. Plkst. 2.01 tika saņemts izsaukums, ka deg pirts ārsiena un jumts 5 m² platībā. Plkst. 3.46 ugunsgrēks tika likvidēts. Svētdien Skultes pagastā ugunsdzēsēji glābēji no grāvja izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

24.V

Ozolmuižā notiks militārās mācības

Turpinot militāro mācību cikla «Namejs 2022» pavasara posmu, trešdien un ceturtdien Brīvzemnieku pagasta Ozolmuižā pārvietosies karavīri. Munīcija netiks izmantota. 25. maija vakarā Ozolmuižas iedzīvotājiem būs iespējā tikties ar karavīriem, apskatīt militāro ekipējumu un tehniku. Šobrīd militārās mācības un vingrinājumi notiek dažādās Latvijas vietās, un tajās piedalās gan mūsu, gan sabiedroto karavīri. Reizēm tiek izmantota munīcija, kas rada troksni, bet dzīvību neapdraud.

20.V

Uzsākta aptauja par apļveida krustojumiem Limbažos

Limbažu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā par apļveida krustojumu vizuālā tēla uzlabošanu. Pilsētā ir izbūvēti 6 krustojumi, kas nodrošina ceļu satiksmes drošību un atslogo Limbažu centru no smago automašīnu plūsmas. Aptaujas mērķis ir noskaidrot iedzīvotāju viedokli par apļu noformējumu. Kā varianti tiek piedāvāti dekoratīvie augi, vides dizaina objekti, reklāmas baneri, varbūt citi ieteikumi un idejas. Aptaujas saite atrodama Limbažu novada pašvaldības mājaslapā www.limbazunovads.lv, sadaļā «Jaunumi», arī pašvaldības profilā sociālo tīklu vietnē «facebook». Atbildēt uz jautājumiem un savu viedokli izteikt iespējams līdz 5. jūnijam.

20.V

Noslēdzies VII Ziemeļvidzemes pūšaminstrumentu spēles konkurss

Noslēdzies Salacgrīvas mūzikas skolas rīkotais VII Ziemeļvidzemes pūšaminstrumentu spēles audzēkņu konkurss, kas jau otro gadu notika attālināti. Tajā piedalījās 47 dalībnieki no 20 Latvijas mūzikas skolām, tostarp mūspuses. Labus panākumus guva Limbažu mūzikas un mākslas skolas flautistes – jaunākajā grupā piedalījās Jete Menke, iegūstot pirmo vietu, bet Elīza Kukaine ieguva otro vietu vecākajā grupā (skolotāja Solveiga Alaine-Barkovska, koncertmeistare Natālija Meļņikoviča). Savukārt Salacgrīvas mūzikas skolas audzēknis Alberts Treijs ar trompetes spēli ieguva trešo vietu (skolotājs Klāvs Borozdins, koncertmeistare Inga Strante).

20.V

Mūsu smaiļotāji – Pasaules kausa posmā

No 19. līdz 22. maijam Čehijas pilsētā Račicē norisinās Pasaules kausa 1. posma sacensības smaiļošanā un kanoe airēšanā. Tajās startē arī Olimpiskā centra «Limbaži» smaiļotāji Aldis Artūrs Vilde un Aleksejs Rumjancevs. Rīt viņi uzsāks Pasaules kausa sacensības smailīšu divniekā 500 m distancē. Kopā piedalās 53 laivas, kas sadalītas sešos braucienos. Mūsu sportistu starts 21. maijā pulk­sten 16.08 pēc Latvijas laika. Tiešraide šeit: https://www.canoeicf.com. Pusfināli risināsies sestdien no pulksten 18.40, bet fināli svētdien no 11.42.

20.V

Veiksmīgs starts – šķēpmešanas sacensībās Jelgavā

Jelgavā notika «Olimpisko čempionu Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša memo­riāls» – sacensības šķēpmešanā. Tajās startēja arī Limbažu novada sporta skolas audzēkne Laura Noriņa. U-18 grupā jaunietēm viņa ierindojās 8. vietā, sasniedzot jaunu personisko rekordu – 37,90 m.

18.V

Vieglatlētiem medaļas pirmajā Latvijas čempionātā stafetēs

Valmierā notika pirmais jaunās sezonas Latvijas čempionāts. Pirmo reizi tas bija čempionāts tikai stafetēs. Tajā piedalījās arī Limbažu novada sporta skolas U-16 vecuma grupas vieglatlēti (trenere Ginta Teko). Viņi izcīnīja divas godalgas. Sudraba medaļas 4 x 100 m stafetē zēniem (48,35 s). Komandā startēja Niks Kalvāns, Toms Jansons, Adrians Zviedris un Agris Rūdolfs Rencis. Bronzas medaļas jauktajā zviedru stafetē 100 m+200 m+300 m+400 m (2:19,26).To veica Emīlija Goba, A. R. Rencis, Luīze Bērtiņa un A. Zviedris.

18.V

Pases un eID kartes var noformēt arī rindas kārtībā

No 16. maija Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Limbažu nodaļa atsākusi noformēt un izsniegt personu apliecinošus dokumentus – pilsoņu pases un eID kartes – gan rindas kārtībā, gan pēc iepriekšēja pieraksta. Izmaiņas klientu apkalpošanā attiecas uz 27 pārvaldes teritoriālajām nodaļām visā Latvijā un to mērķis ir mazināt rindas un uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Rindas kārtība attiecas tikai uz pasēm un eID kartēm, bet uzturēšanās atļaujas kartes noformēšanai vēl aizvien būs jāveic iepriekšējs pieraksts.

18.V

Mūsējiem panākumi medību šaušanas sacīkstēs

Nedēļas nogalē Līvānu novada šautuvē «Steķi» norisinājās Latvijas Kausa šaušanā pa skrejošo mežacūku (SK-35) 2. posms, kurā labus rezultātus sasniedza arī mūspuses mednieki. Individuālajā vērtējumā meistaru kategorijā limbažnieks Edgars Zeidmanis izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Turklāt ar viņa un lēdurdzieša Kārļa Bērziņa līdzdalību uzvaru šajā posmā svinēja arī abu pārstāvētā komanda «Mārkulīči 1». Limbažnieka dalību sacensībās atbalstīja AS «Limbažu siers».

18.V

Limbažnieki spēlē šaha turnīrā Valmierā

Pirmdien Valmierā norisinājās ilggadējo šaha sacensību – Harija Ruļļa ceļojošā kausa izcīņas ātrspēlē – kārtējais ikmēneša posms. Tajā prasmes un veiksmi pārbaudīja arī Limbažu spēlētāji. Piekāpjoties turnīra uzvarētājam priekulietim Andrim Ručam, limbažnieks Ivo Saksis izcīnīja 2. vietu. Trešais bija cēsnieks Matīss Mitenieks, bet 5. vietā ierindojās otrs limbažnieks – Jānis Meijers.

18.V

VUGD pāris izsaukumu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) pirmdien pulksten 10.59 saņēma izsaukumu uz Katvaru pagastu, kur dega saimniecības ēka 100 m² platībā. Pulksten 14.58 ugunsgrēks tika likvidēts. Savukārt nedēļas nogalē dzēsti sodrēji mājas dūmvadā Limbažos, Baumaņu Kārļa laukumā.

Esi moderns!

Aptauja

Vai izjūtat preču un pakalpojumu cenu kāpumu?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 1
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 7

Ieraudzīju – nobildēju