Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena, Lienīte
2022. gada 18.augusts
17.VIII

Mūsu airētājiem – 29 medaļas Latvijas Jaunatnes čempionātā

Brocēnos, Cieceres ezerā notika Latvijas Jaunatnes čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā. Limbažu novada sporta skolas audzēkņi sacensībās izcīnīja 29 medaļas – 12 zelta, 13 sudraba un četras bronzas. Mūsu sporta skolas komandā startēja arī ukraiņu jaunie airētāji, kuri no kara patvērušies Limbažos un tagad trenējas šeit.

17.VIII

Sākusies Limbažu Dūņezera tīrīšana

Sākta Limbažu Dūņezera vidusdaļas attīrīšana no aizauguma, ūdenstilpē pļaujot virsūdens augāju un smalcinot tā sakņu sistēmu. Darbus starp "Dūnīša" 2. un 3. placi veic SIA «SB Transbulk», kura pārstāvji te strādāja jau pērn, kad no aizauguma iztīrīja aptuveni 1,5 km posmu no ezera ziemeļu gala līdz Svēt­upes iztekai, kā arī atbrīvoja iebrauktuvi laivām no Dūņezera 2. plača trešajā. Šobrīd sākta ezera ūdensaugu aizauguma samazināšanas 2. kārta, ko atbalstīja Latvijas vides aizsardzības fonds, projektam piešķirot 37 800 eiro. Pašvaldības līdzfinansējums – 4200 eiro. Iecerēts atbrīvot ezera vidusdaļu vismaz 8400 m² platībā.

17.VIII

«Zvejnieku parka» reorganizācija lielas izmaiņas neparedz

Uzsākta sporta un atpūtas kompleksa «Zvejnieku parks» reorganizācija. Salacgrīvas apvienības pārvaldes vadītājs Andris Zunde teic, ka tā ikdienas darbā izmaiņu nebūs. Tās tiks veiktas nolikumā, Valsts ieņēmumu dienesta datubāzē un Uzņēmumu reģistrā. Bija jāveic juridiskas korekcijas, lai komplekss nebūtu atsevišķa iestāde, bet turpmāk strādātu pārvaldes pakļautībā, kļūstot par tās struktūrvienību. A. Zunde norāda, ka tas ir praktiskāk, piemēram, no grāmatvedības viedokļa.

17.VIII

OC «Limbaži» izaicinājuma uzdevums augustā – tauriņa formas figūra

Olimpiskais centrs (OC) «Limbaži», turpinot projektu «#OCLimbažiIzaicina», jūlijā, kad svin Jūras svētkus, aicināja entuziastus doties pastaigās un izveidot zivs formu, veicot vismaz 3 km distanci. Tika saņemti septiņu dalībnieku pieteikumi, viņi kopā bija veikuši 60,26 km. Mēneša uzvarētājas godā Sanda Bojane, kura bija iesniegusi pat trīs zivtiņu variantus. Augusta uzdevuma izaicinājumā (tas sākās februāri un turpināsies līdz novembrim) ir izveidot tauriņa formas figūru, veicot vismaz 3 km. Šāds uzdevums saistīts ar to, ka 28. augusts ir Tauriņu diena.

16.VIII

Limbažniecei – sudrabs Baltijas U-20 komandu čempionātā vieglatlētikā

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notika Baltijas U-20 komandu čempionāts vieglatlētikā. Limbažu novada sporta skolas audzēkne Kitija Zaula ar jaunu personīgo rekordu – 1:01,19 – izcīnīja 2. vietu 400 m barjerskrējienā. Otru sudraba godalgu Kitija ieguva, Latvijas komandas sastāvā startējot 4×400 m mix stafetē.

16.VIII

«Lasīšanas stafetē» iesaistījās arī mūspuses lasītāji

Noslēdzies grāmatu apgāda «Zvaigzne ABC» rīkotais konkurss «Lasīšanas stafete». Tas tika organizēts jau septīto reizi, un pēdējos trīs gadus tajā aktīvi iesaistās arī mūspuses bērni un jaunieši, gūstot labus rezultātus. Lai piedalītos, bija jāizlasa vismaz divas grāmatas un jāizpilda trīs uzdevumi, piemēram, jāizdomā grāmatas reklāma. Darbus vērtēja žūrija, un labākie dalībnieki savā vecuma grupā saņēma naudas balvu un lidojumu gaisa balonā. Visi lasītāji tika sumināti noslēguma pasākumā Latvijas Nacionālajā teātrī. Tur Limbažu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centru sveica kā vienu no dalībnieku noteiktajām populārākajām bibliotēkām.

16.VIII

VUGD izsaukumi uz Umurgas un Viļķenes pusi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) piektdien pusdienlaikā saņemts izsaukums uz Umurgas pagastu, kur graudu žāvēšanas kamerā dega graudi un pelavas. Darbs notikuma vietā noslēdzās pēc vairāk nekā 10 stundām, jo no kameras bija jāizved un jāpārbauda visi tajā esošie graudi. Vēl todien glābēji devās uz Viļķenes pagastu, kur dega vieglā automašīna.

12.VIII

Lēdurdziešiem panākumi lopkopības konkursā

Valmieras novada Kauguru pagasta z.s. «Vītoliņi» norisinājās Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstāde «Nākotnes zvaigzne 2022». Tās laikā tika noskaidroti labākie šķirnes pārstāvji katrā vecuma grupā un arī izstādē kopumā. Piedaloties 43 dzīvniekiem (28 teles, 15 govis) no 12 Vidzemes saimniecībām, labākās teles titulu šogad ieguva Valmiera no Lēd­urgas pagasta z.s. «Saknītes». Latvijas Hol­šteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijas rīkotais pasākums norisinājās piekto gadu. To rīko, lai popularizētu melnraibo piena govju šķirni, iepazīstinātu ar ciltsdarba sasniegumiem, tāpat veicinātu lauksaimniecības dzīvnieku izstāžu tradīcijas un rosinātu jaunās paaudzes līdzdalību lauksaimniecībā.

12.VIII

Apbalvota karjeras konsultante no Limbažiem

Nodarbinātības Valsts aģentūras Limbažu filiāles karjeras konsultante Ramona Kočāne saņēmusi atzinību Latvijas Karjeras atbalsta balvas konkursā par ieguldījumu pieaugušo karjeras konsultēšanas attīstībā. Apbalvojums viņai pasniegts nozares konferencē, kas šonedēļ divu dienu garumā norisinājās Jelgavā. Šāds konkurss tiek rīkots kopš 2019. gada, lai izteiktu atzinību karjeras attīstības atbalsta jomā iesaistītajiem par izcilu veikumu un sasniegumiem.

12.VIII

Salacgrīvā par ūdeni būs jāmaksā vairāk

Plānots, ka no 1. oktobra SIA «Salac­grīvas ūdens» klientiem pieaugs maksa par ūdens piegādi un kanalizāciju. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā iesniegts tarifu projekts, kas paredz, ka par ūdensapgādi cena celsies no 0,93 uz 1,26 EUR/m³ (plus 35% bez PVN). Savukārt par kanalizācijas pakalpojumu no 1,51 uz 1,87 EUR/m³ (plus 24% bez PVN). Uzņēmuma valdes pārstāvis Kaspars Krūmiņš skaidro, ka galvenais cenu pieauguma iemesls ir strauji pieaugušās elektroenerģijas izmaksas. Nākamajā nedēļā SIA «Salacgrīvas ūdens» mājaslapā tiks publicēts detalizētāks skaidrojums.

12.VIII

Ugunsdzēsējiem glābējiem izsaukums uz Braslavu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā otrdien saņemts izsaukums uz Braslavas pagastu, kur dega elektrības stabs.

10.VIII

Limbažnieki «Gada izrādes» finālā

Ausekļa Limbažu teātra izrāde «Omartija kundze» (Anšlavs Eglītis) Intas Kalniņas režijā izvirzīta dalībai skates «Gada izrāde 2021» finālā. Tas 10. un 11. septembrī norisināsies Rīgā, teātrī «Dirty Deal Teatro» un E. Smiļģa Teātra muzejā. Finālā iekļuvuši 10 iestudējumi, ko eksperti, no maija sākuma līdz jūlija beigām noskatoties 39 izrādes, piecas videoizrādes un noklausoties vienu radio iestudējumu, atzina par veiksmīgākajiem.

10.VIII

OC «Limbaži» smaiļotāji – pasaules čempionātā

No 3. līdz 7. augustam Kanādā notika pasaules čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā. Uz to valsts izlases sastāvā devās arī Olimpiskā centra «Limbaži» smaiļotāji Aldis Artūrs Vilde un Aleksejs Rumjancevs, ar kuriem kopā bija viņu treneris Genādijs Zujevs. Limbažnieki startēja divniekā olimpiskajā 500 m distancē. Pēc sīvas cīņas pusfinālā, kur viņi finišēja ceturtie, mūsu smaiļotāji kvalificējās B finālam. Līdz pirmajam trijniekam jeb vietai A finālā pietrūka 0,31 sekundes. B finālā Aldis un Aleksejs izcīnīja 5. vietu, kas kopvērtējumā starp pasaules spēcīgākajiem smaiļotājiem deva 14. pozīciju.

10.VIII

Mūsu vieglatlēts – Baltijas U16 komandu čempionātā

Igaunijas pilsētā Jehvi (Jõhvi) norisinājās Baltijas U-16 komandu čempionāts vieglatlētikā, kurā teicamus rezultātus uzrādīja Limbažu novada sporta skolas audzēknis Agris Rūdolfs Rencis. Viņš izcīnīja divas 4. vietas  – 100 m (11,75 s) un 200 m (23,85 s). Abās disciplīnās sasniegti jauni personīgie rekordi un laboti arī attiecīgās vecuma grupas sporta skolas rekordi. Tāpat Agris startēja zviedru mix stafetes komandas sastāvā, un Latvijas vienība izcīnīja zelta medaļas.

10.VIII

Arī Limbažos grāmatnīca aicina uz Klientu dienām

Visās izdevniecības «Zvaigzne ABC» grāmatnīcās no šodienas līdz 17. augustam norisināsies Klientu dienas. Uzrādot senioru vai lojalitātes klientu karti, visam 20% atlaide (izņemot akcijas preces). Veikalu apmeklētājiem būs iespēja lojalitātes klientu kartes iegādāties ar 50% atlaidi. Ikviens limbažnieks vai pilsētas viesis var izmantot šo iespēju, lai sagatavotu bērnus skolai vai iegādātos kārotās grāmatas.

09.VIII

Mūspuses peldvietās atļauts baudīt ūdenspriekus

Pagājušajā nedēļā Veselības inspekcijas speciālisti visās 58 oficiālajās valsts peldvietās, t.sk. Limbažu novadā, ievāca peldūdens paraugus analīžu veikšanai. Mūspusē (Ainažu un Salac­grīvas pludmalē, peldvietā «Vārzas» Skultē un «Krimalnieki» Tūjā, arī pie Limbažu Liel­ezera) ūdenspriekus baudīt atļauts. To pagaidām aizliegts darīt Siguldas pilsētas peldvietā «Gauja», kur ūdens mikrobioloģiskie rādītāji neatbilst higiēnas prasībām, bet nav ieteicams – Kov­šu ezera peldvietā Rēzeknē. Nākamās peldūdens analīzes tiks veiktas septembra sākumā

09.VIII

Salacgrīvas bibliotēkā – «Mežābeles» rokdarbi

Salacgrīvas lauku sieviešu biedrības «Mežābele» rokdarbi līdz pat augusta beigām aplūkojami Salacgrīvas bibliotēkā. Garajos ziemas vakaros rokdarbnieces čakli pastrādājušas – izadītas, iztamborētas un citās tehnikās pagatavotas dažādas skaistumlietas. Izstādē skatāmas sedziņas, gleznas, sapņu ķērāji, austas jostas, somas un citi darinājumi.

09.VIII

Skultē skatāmas jaunas mākslas izstādes

Multifunkcionālajā Skultes centrā līdz 3. septembrim būs Māras Alksnes izstāde «Mans ceļojums zīdā un rotās». Tajā skatāmi apgleznota zīda darbi, piemēram, lakati, šalles, gleznas, kā arī dažādas rotas. Autore ir rīdziniece, taču vasaras pavada Skultē. 27. augustā māksliniece vadīs meistarklasi šallīšu apgleznošanā. Vēl līdz 2. septembrim turpat var apskatīt fotogrāfa, cēsnieka Andra Vētras ceļojošo izstādi «Dzīves kaleidoskops». Viņš ar fotografēšanu nodarbojas jau vairāk nekā 60 gadu, piedalījies neskaitāmos fotokonkursos un izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs, fotogrāfijas publicētas arī vairākās grāmatās.

Esi moderns!

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 1
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7

Ieraudzīju – nobildēju